XXVI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO
WAT zaprasza do swojego stoiska

Woj­sko­wa Aka­de­mia Tech­nicz­na zapra­sza do odwie­dze­nia swo­je­go sto­iska (B-3 i B-4) pod­czas XXVI Mię­dzy­na­ro­do­we­go Salo­nu Prze­my­słu Obron­ne­go MSPO, któ­ry odbę­dzie się od 4 do 9 wrze­śnia 2018 r. w Kiel­cach. Uczel­nia zapre­zen­tu­je ponad 40 wyna­laz­ków z Insty­tu­tu Opto­elek­tro­ni­ki, Wydzia­łu Cyber­ne­ty­ki, Wydzia­łu Elek­tro­ni­ki, Wydzia­łu Inży­nie­rii Lądo­wej i Geo­de­zji, Wydzia­łu Mecha­nicz­ne­go i Wydzia­łu Mecha­tro­ni­ki i Lot­nic­twa.

Ta jed­na z naj­bar­dziej roz­po­zna­wal­nych wystaw prze­my­słu obron­ne­go, obok Pary­ża i Lon­dy­nu, od ponad ćwierć wie­ku jest miej­scem pre­zen­ta­cji nowo­ści sek­to­ra obron­ne­go z całe­go świa­ta. Od wie­lu lat swo­je wyna­laz­ki eks­po­nu­je tu Woj­sko­wa Aka­de­mia Tech­nicz­na – uczel­nia, w któ­rej powsta­ją inno­wa­cyj­ne tech­no­lo­gie i sys­te­my zwią­za­ne z tech­ni­ką woj­sko­wą. W tego­rocz­nych tar­gach WAT zapre­zen­tu­je je na sto­isku o powierzch­ni 342 m2, czte­ro­krot­nie więk­szej niż w latach ubie­głych. Sto­isko to będzie naj­więk­szym w hali B, nad­zo­ro­wa­nej przez Inspek­to­rat Wspar­cia SZ i jed­nym z naj­więk­szych w ska­li całej wysta­wy MON.

Pod­czas MSPO 2018 zosta­ną roz­strzy­gnię­te dwa kon­kur­sy – „DEFENDER” oraz „Laur Gra­nicz­ny”. Spo­śród wyna­laz­ków Woj­sko­wej Aka­de­mii Tech­nicz­nej, któ­re zosta­ną zapre­zen­to­wa­ne na tar­gach, zgło­szo­no nastę­pu­ją­ce pro­duk­ty:

Kon­kurs o Nagro­dę „DEFENDER”

• „Bez­piecz­ny Sys­tem Wymia­ny Danych (BSWD) z wyko­rzy­sta­niem przy­szło­ścio­we­go pro­to­ko­łu bez­piecz­nej komu­ni­ka­cji z gwa­ran­cją zapew­nie­nia inte­ro­pe­ra­cyj­no­ści w hete­ro­ge­nicz­nych śro­do­wi­skach radio­wych i prze­wo­do­wych o niskich prze­pu­sto­wo­ściach” – Wydział Elek­tro­ni­ki,
  • „Bez­piecz­ny ter­mi­nal ste­ga­no­gra­ficz­ny VoIP z funk­cją szy­fro­wa­nia połą­czeń – Abo­nent II” – Wydział Elek­tro­ni­ki,
  • „Modu­ło­we schro­ny podwój­ne­go prze­zna­cze­nia (MAHTON)” – Wydział Inży­nie­rii i Geo­de­zji,
  • „Sys­tem oce­ny strze­lań do celów powietrz­nych TARCZA POWIETRZNA TP-1” – Wydział Mecha­tro­ni­ki i Lot­nic­twa,
  • „Bez­za­ło­go­wy Sta­tek Powietrz­ny WABIK” – Wydział Mecha­tro­ni­ki i Lot­nic­twa,
  • „35 mm Okrę­to­wy Sys­tem Uzbro­je­nia (OSU-35)” – Wydział Mecha­tro­ni­ki i Lot­nic­twa.

Kon­kurs o Nagro­dę Komen­dan­ta Głów­ne­go Stra­ży Gra­nicz­nej „Laur Gra­nicz­ny”:

• „SymSG Bor­der Tac­tics – Wir­tu­al­ny Sys­tem Dosko­na­le­nia Tak­ty­ki Ochro­ny Gra­ni­cy Pań­stwo­wej oraz Kon­tro­li Ruchu Gra­nicz­ne­go” – Wydział Cyber­ne­ty­ki.

Ser­decz­nie zapra­sza­my wszyst­kich odwie­dza­ją­cych tar­gi MSPO do zapo­zna­nia się z impo­nu­ją­cy­mi osią­gnię­cia­mi Woj­sko­wej Aka­de­mii Tech­nicz­nej, któ­re będą pre­zen­to­wa­ne na sto­iskach B-3 i B-4.

INSTYTUT OPTOELEKTRONIKI

• Opto­elek­tro­nicz­na gło­wi­ca do sys­te­mu obro­ny aktyw­nej pojaz­du przed ostrza­łem prze­ciw­pan­cer­nym
  • BAR­Det – detek­tor bio­aero­zo­li
  • Opto­elek­tro­nicz­ny czuj­nik ditlen­ku azo­tu