Please update your Flash Player to view content.

postheadericon Serwery wydziałowe

Wydział Cybernetyki

WCY

Wydział Cybernetyki

http://www.wcy.wat.edu.pl

Wydział Elektroniki

WEL

Wydział Elektroniki

http://www.wel.wat.edu.pl

Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji

WIG

Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji

http://www.wig.wat.edu.pl

Wydział Logistyki

WLO

Wydział Logistyki

http://www.wlo.wat.edu.pl

Wydział Mechaniczny

WME

Wydział Mechaniczny

http://www.wme.wat.edu.pl

Wydział Mechatroniki i Lotnictwa

WML

Wydział Mechatroniki i Lotnictwa

http://www.wmt.wat.edu.pl

Wydział Nowych Technologii i Chemii

WTC

Wydział Nowych Technologii i Chemii

http://www.wtc.wat.edu.pl

Instytut Optoelektroniki

IOE

Instytut Optoelektroniki

http://www.ioe.wat.edu.pl

postheadericon Select the language you want to translate the website

Polish English German Hungarian Russian

postheadericon Zaproszenie na konferencję

WLO_Konf_2015
 

postheadericon Wykład wicepremiera Siemoniaka

000296m„WAT jest perłą w koronie ministra Obrony Narodowej” – powiedział na wstępie swojej wizyty wicepremier, minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak, który 22 maja br. przybył na spotkanie z kadrą, nauczycielami akademickimi, podchorążymi, studentami cywilnymi, słuchaczami kursów zawodowych i pracownikami naszej uczelni. „Chociaż znaczenie Akademii wykracza poza resort, bo WAT cieszy się ogromnym powodzeniem i uznaniem w środowisku studentów cywilnych, ale to pierwsze słowo w nazwie jest bardzo zobowiązujące dla ministra, wojska i wszystkich pracowników resortu, a każdy sukces WAT jest przyjmowany jako własny./…/ Jest ich tak dużo, iż chciałbym wszystkim serdecznie pogratulować, bo jest z czego być dumnym” – uzupełnił T. Siemoniak. W imieniu władz Akademii ministra i osoby towarzyszące powitał JM Rektor – Komendant gen. bryg. prof. dr hab. inż. Zygmunt Mierczyk.

Więcej…

 

postheadericon Nowoczesne technologie dla uzbrojenia

000291m

Z udziałem JM Rektora-Komendanta Wojskowej Akademii Technicznej gen. bryg. prof. dr. hab. inż. Zygmunta Mierczyka, w dniu 19 maja br. odbyło się w Bibliotece Głównej WAT Ogólnopolskie Seminarium Naukowe nt. „Nowoczesne materiały konstrukcyjne i technologie dla uzbrojenia” zorganizowane przez Instytut Techniki Uzbrojenia Wydziału Mechatroniki i Lotnictwa oraz Katedrę Zaawansowanych Materiałów i Technologii Wydziału Nowych Technologii i Chemii.

Więcej…

 

postheadericon Rzeszów z patronatem WAT

000284m

Zespół Szkół Samochodowych im. Obrońców Westerplatte z Rzeszowa, zwany „rzeszowską samochodówką” dołączył 19 maja br. do grona szkół objętych patronatem Wojskowej Akademii Technicznej. Ta znana w Rzeszowie szkoła, obchodząca w tym roku jubileusz 60.lecia, jest 70 szkołą średnią, która współpracuje z naszą uczelnią.

Umowę w tej sprawie podpisali rektor WAT gen. bryg. prof. Zygmunt Mierczyk oraz zastępca prezydenta Rzeszowa Stanisław Sienko i dyrektor ZSS Zbigniew Pinkowski.

W trakcie spotkania, które prowadził prorektor ds. studenckich dr inż. Stanisław Konatowski, padło wiele pytań i poruszono najważniejsze, z punktu widzenia przyszłego studenta, problemy  dotyczące kierunków studiów jak i spraw socjalno-bytowych. Przedstawiono również prezentację Wojskowej Akademii Technicznej, ukazującą jej dzieje od momentu założenia po dzień dzisiejszy.

Więcej…

 

postheadericon Prezydent Komorowski w VIGO - WAT

000281mInnowacja to nowoczesne miejsca pracy, o wiele wyżej płatne i dające satysfakcję ludziom wykształconym, przygotowanym do pełnienia ciekawych funkcji - mówił prezydent Bronisław Komorowski podczas poniedziałkowej wizyty w dniu 18 maja w firmie Vigo System S.A.- WAT w Ożarowie Mazowieckim.

Prezydent odwiedził ożarowską spółkę, by pokazać - jak tłumaczył - "polską firmę, która postawiła na nowoczesność, postawiła na innowacyjność i dzisiaj z tego korzysta pod wieloma względami".

Więcej…

 

postheadericon W służbie książki i czytelnika


000270m„A to miej na pilnej pieczy abyś czytał, kiedy tylko możesz”.

Przypominam tę piękną sentencję poety i prozaika epoki renesansu  Mikołaja Reja w szczególnym dniu – Warszawskim Dniu Bibliotekarza, uroczyście obchodzonym w Wojskowej Akademii Technicznej w ramach, trwającego od 8 do 15 maja pod hasłem ”Wybieram Bibliotekę”, Tygodnia Bibliotek.  

Więcej…

 

postheadericon Sekrety światła na pikniku

000261mNauka, ale i świetna zabawa tworzy każdego roku tę imprezę. Nie inaczej było na 19. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, który w sobotę 9 maja br.  odbył się, jak od kilku lat się odbywa,  na Stadionie Narodowym w Warszawie. A uczestnicy chodzili od namiotu do namiotu i podziwiali. Także podobnie jak w latach ubiegłych, na tym największym plenerowym happeningu naukowym w Europie, najciekawsze osiągnięcia zaprezentowane zostały przez studentów kół naukowych Wojskowej Akademii Technicznej. Hasłem przewodnim tegorocznego pikniku naukowego było światło i wszystko co z nim związane.

Więcej…

 

postheadericon Ostatnio dodane