Please update your Flash Player to view content.

postheadericon Serwery wydziałowe

Wydział Cybernetyki

WCY

Wydział Cybernetyki

http://www.wcy.wat.edu.pl

Wydział Elektroniki

WEL

Wydział Elektroniki

http://www.wel.wat.edu.pl

Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji

WIG

Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji

http://www.wig.wat.edu.pl

Wydział Logistyki

WLO

Wydział Logistyki

http://www.wlo.wat.edu.pl

Wydział Mechaniczny

WME

Wydział Mechaniczny

http://www.wme.wat.edu.pl

Wydział Mechatroniki i Lotnictwa

WML

Wydział Mechatroniki i Lotnictwa

http://www.wmt.wat.edu.pl

Wydział Nowych Technologii i Chemii

WTC

Wydział Nowych Technologii i Chemii

http://www.wtc.wat.edu.pl

Instytut Optoelektroniki

IOE

Instytut Optoelektroniki

http://www.ioe.wat.edu.pl

postheadericon Select the language you want to translate the website

Polish English German Hungarian Russian

postheadericon Poznawali amerykańskie "latające czołgi"

000442m

W ramach zajęć specjalistycznych, w dniach 7 - 8 lipca br. grupa studentów III roku, kierunku lotnictwo i kosmonautyka, z Wydziału Mechatroniki i Lotnictwa przebywała w 32 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku.  Oprócz zajęć programowych, odbywanych bezpośrednio w czasie lotów samolotów F-16,  prowadzący szkolenie specjalistyczne  mgr inż. Bogumił Siuta zorganizował kilkugodzinne zajęcia w 354th Fighter Squadron Bulldogs.

Więcej…

 

postheadericon Nagrodzona jakość

000440mW dniu 6 lipca  2015 roku Wojskowej  Akademii Technicznej jako Koordynatorowi Klastra Centrum Inżynierii Biomedycznej, przyznano międzynarodowy certyfikat  „European Cluster Excellence Initiative Bronze Label Certificate” (Brązowa Odznaka Doskonalenia Jakości Zarządzania Klasterem).

Klaster Centrum Inżynierii Biomedycznej Wojskowej Akademii Technicznej jest jednym  z dziewięciu w Polsce, które otrzymały międzynarodowy certyfikat jakości.

Więcej…

 

postheadericon Nasi na kosmodromie

000436mW środę 15 lipca br. doradca rektora WAT ds. kosmicznych i satelitarnych, gen. bryg. rez. dr inż. Adam Sowa, uczestniczył w charakterze gościa specjalnego w szczególnym przedsięwzięciu dla europejskiego potentata kosmicznego Arianespace. Tego dnia o godzinie 23.42 czasu polskiego, z europejskiego kosmodromu w Kourou, w Gujanie Francuskiej, wystrzelona została kolejna, osiemdziesiąta z rzędu, rakieta nośna Ariane-5. Wyniosła na orbitę satelitę komunikacyjnego Star One C4 dla brazylijskiego operatora Embratel Star One oraz satelitę meteorologicznego drugiej generacji MSG-4 na potrzeby EUMETSAT.

Więcej…

 

postheadericon Era innowacji

000430m„Przystępujemy do konsorcjum z myślą, żeby skoncentrować się na bardzo konkretnych rozwiązaniach. Do realizacji naszych celów potrzebne jest podejście pragmatyczne”- powiedział rektor WAT gen. bryg. prof. dr hab. inż. Zygmunt Mierczyk, otwierając spotkanie powołujące konsorcjum realizacyjne militarnych i niemilitarnych zastosowań grafenu.

Więcej…

 

postheadericon Współpraca z TVP

000230mTelewizja Polska S.A. i Wojskowa Akademia Techniczna podpisały 14 lipca br. porozumienie o współpracy. Porozumienie będzie realizowane głównie w obszarach: badawczym, wdrożeniowym i edukacyjnym dotyczącym nowych technologii.

Celem podpisanego porozumienia jest połączenie potencjału Wojskowej Akademii Technicznej, dysponującej wysoko wykwalifikowaną kadrą, bogatym doświadczeniem i doskonałym zapleczem technicznym z wiedzą ekspercką TVP, zwłaszcza w zakresie nowoczesnych technologii cyfrowych. W pierwszym etapie współpraca koncentrować się będzie na projektach badawczo-wdrożeniowych w dziedzinie dalszego rozwoju Regionalnego Systemu Ostrzegania czy usług dodanych na Platformie Hybrydowej TVP.

Więcej…

 

postheadericon Rekrutacja za nami

00000W poniedziałek 13 lipca br.  zawisły tak bardzo oczekiwane przez kandydatów listy przyjętych do naszej uczelni nowych studentów. Tym samym zakończył się pierwszy etap rekrutacji na studia. Ci co już znaleźli się za progiem, a więc wszyscy przyjęci na podstawie konkursu świadectw maturalnych, mają powody do zadowolenia.

Przyjęci na I rok studiów muszą  najpóźniej do 23 lipca przedstawić oryginały świadectwa maturalnego lub odpisu. Procedura jest bowiem taka, że nie dostarczenie tych dokumentów oznaczać będzie skreślenie z listy przyjętych.

Więcej…

 

postheadericon Stypendia Raytheona

000429mW czwartek, 9 lipca br. w Sali Tradycji WAT odbyła się krótka, ale jakże miła uroczystość. Dwie osoby – sierż. pchor. Damian Frąszczak, student V roku wydziału cybernetyki i por. Witold Bużantowicz, młody naukowiec z wydziału mechatroniki i lotnictwa – uhonorowani zostali pierwszymi w Polsce rocznymi stypendiami naukowymi ufundowanymi przez firmę Raytheon.

Więcej…

 

postheadericon Ostatnio dodane