Please update your Flash Player to view content.

postheadericon Serwery wydziałowe

Wydział Cybernetyki

WCY

Wydział Cybernetyki

http://www.wcy.wat.edu.pl

Wydział Elektroniki

WEL

Wydział Elektroniki

http://www.wel.wat.edu.pl

Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji

WIG

Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji

http://www.wig.wat.edu.pl

Wydział Logistyki

WLO

Wydział Logistyki

http://www.wlo.wat.edu.pl

Wydział Mechaniczny

WME

Wydział Mechaniczny

http://www.wme.wat.edu.pl

Wydział Mechatroniki i Lotnictwa

WML

Wydział Mechatroniki i Lotnictwa

http://www.wmt.wat.edu.pl

Wydział Nowych Technologii i Chemii

WTC

Wydział Nowych Technologii i Chemii

http://www.wtc.wat.edu.pl

Instytut Optoelektroniki

IOE

Instytut Optoelektroniki

http://www.ioe.wat.edu.pl

postheadericon Select the language you want to translate the website

Polish English German Hungarian Russian

postheadericon Podchorążowie praktykują w "kuźni"

000544mPodchorążowie III roku Wojskowej Akademii Technicznej szkolą się (od 10 sierpnia do 19 września br.), zgodnie z planem studiów dla kandydatów na żołnierzy zawodowych WAT, w zegrzyńskiej „kuźni łącznościowców” w następujących specjalnościach: eksploatacja systemów łączności oraz walka elektroniczna.

Więcej…

 

postheadericon Symboliczny czas

000538m

W poniedziałek 24 sierpnia br. odbyło się wręczenie broni nowo wcielonym kandydatom na żołnierzy zawodowych, rozpoczynającym służbę w Wojskowej Akademii Technicznej.

O godzinie 8.30 na placu apelowym prorektor ds. wojskowych płk dr hab. Tadeusz Szczurek, złożył meldunek o gotowości pododdziałów do uroczystego apelu JM Rektorowi- Komendantowi Wojskowej Akademii Technicznej gen. dyw. prof. Zygmuntowi Mierczykowi.

Więcej…

 

postheadericon Rozpoczęli szkolenie

000531mMundury wydane, wizyta u fryzjera zaliczona, plutony sformowane, wojskowy regulamin obowiązuje od 20 sierpnia br. 298 nowych podchorążych, w tym 40 kobiet, którzy od zaliczenia podstawowego szkolenia wojskowego rozpoczynają studia w naszej uczelni.  W akademikach wojskowych i magazynie mundurowym przebieg wcielenia obserwowali rektor-komendant gen. dyw. prof. Zygmunt Mierczyk, prorektor ds. wojskowych płk dr hab. Tadeusz Szczurek i kanclerz gen. dyw. w st. spocz. Jan Klejszmit. Rozmawiali z nowo przyjętymi, kadrą batalionu szkolnego i wydziału kadr wojskowych, którzy od 6.00 rano przyjmowali zgłaszających się młodych ludzi.

Więcej…

 

postheadericon Święto, które łączy

000513m

Główne, państwowe uroczystości związane z obchodami Święta Wojska Polskiego odbędą się jutro tj. 15 sierpnia. W przeddzień przypadającego święta, w Klubie Wojskowej Akademii Technicznej odbyła się uroczysta zbiórka z udziałem władz uczelni, żołnierzy zawodowych i pracowników cywilnych.

Po przyjęciu meldunku przez rektora-komendanta WAT gen. dyw. prof. Zygmunta Mierczyka, odegrany został hymn państwowy i odczytane postanowienie prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z 4.08.2015 roku i ministra Obrony Narodowej - wicepremiera Tomasza Siemoniaka o wyróżnieniu medalami za długoletnią, wzorową służbę lub pracę w Wojsku Polskim licznej grupy żołnierzy i pracowników WAT.

Więcej…

 

postheadericon Żołnierska pamięć

000502mZgodnie z tradycją, w przeddzień obchodów Święta Wojska Polskiego, społeczność Wojskowej Akademii Technicznej pamiętała o zmarłych – rektorach, profesorach, generałach Wojska Polskiego, oficerach i podchorążych WAT, oddając im cześć w miejscach ich spoczynku.

13 sierpnia br. delegacja Wojskowej Akademii Technicznej w składzie: kpt. Krzysztof Mendel, ppor. Grzegorz Sowik, st. szer. pchor. Katarzyna Kijo, zapalili znicze przy pomnikach i mogiłach na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie: Kwaterze Powstańców 1863 r., Kwaterze Powstańców Wielkopolskich i Śląskich, Pomniku Przywódców AK, Pomniku Ofiar Obozów Koncentracyjnych, Pomniku Gloria Victis.

Więcej…

 

postheadericon Życzenia od Rektora

wojsko-polskie-mZ okazji Święta Wojska Polskiego składam serdeczne życzenia żołnierzom zawodowym i podchorążym, nauczycielom akademickim oraz pracownikom Wojskowej Akademii Technicznej.

Proszę przyjąć wyrazy największego szacunku i uznania za codzienną ofiarną służbę i pracę, poświęcenie i determinację w dążeniu do umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej. Życzę wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym, wierząc, że nie ominie Was żołnierskie szczęście a mundur polskiego żołnierza zawsze będzie tożsamy z poczuciem dumy.

gen. dyw. prof. dr hab. inż. Zygmunt Mierczyk
Rektor-Komendant

 

postheadericon Szczęśliwa „trzynastka” modelarzy z WML

000524mKolejnym sukcesem mogą pochwalić się studenci Wydziału Mechatroniki i Lotnictwa zaangażowani w działania Studenckiego Klubu Modelarskiego naszej uczelni: Artur Kopa, Michał Kołodziej, Jakub Frąk, Tomasz Bartosiewicz, Maciej Matyjasiak oraz opiekun ppłk dr hab. inż. Marek Rośkowicz.

Nie tak dawno zdobyli pierwsze miejsce na Konferencji Młodych Naukowców WiWAT 2014, a tym razem w dniach 6 - 10 sierpnia br. wystartowali w zawodach Air Cargo Challenge 2015 w Stuttgarcie - międzynarodowej imprezie porównywanej z zawodami SAE Aero Design w Stanach Zjednoczonych.

Więcej…

 

postheadericon Ostatnio dodane