Please update your Flash Player to view content.

postheadericon Serwery wydziałowe

Wydział Cybernetyki

WCY

Wydział Cybernetyki

http://www.wcy.wat.edu.pl

Wydział Elektroniki

WEL

Wydział Elektroniki

http://www.wel.wat.edu.pl

Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji

WIG

Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji

http://www.wig.wat.edu.pl

Wydział Logistyki

WLO

Wydział Logistyki

http://www.wlo.wat.edu.pl

Wydział Mechaniczny

WME

Wydział Mechaniczny

http://www.wme.wat.edu.pl

Wydział Mechatroniki i Lotnictwa

WML

Wydział Mechatroniki i Lotnictwa

http://www.wmt.wat.edu.pl

Wydział Nowych Technologii i Chemii

WTC

Wydział Nowych Technologii i Chemii

http://www.wtc.wat.edu.pl

Instytut Optoelektroniki

IOE

Instytut Optoelektroniki

http://www.ioe.wat.edu.pl

postheadericon Select the language you want to translate the website

Polish English German Hungarian Russian

postheadericon Konkrety zamiast deklaracji

000406mJak Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) zamierza kształtować swoje relacje z uczelniami i ośrodkami badawczymi? Czy portfolio grupy zostanie poszerzone o projekty podwójnego zastosowania? Jak będzie rozwiązana sprawa funduszy własnych na badania rozwojowe? Co z pozyskiwaniem kadr inżynierskich przez przemysł obronny? W jaki sposób efektywnie zbliżyć naukę z przemysłem w technologiach służących bezpieczeństwu państwa i obywateli? Znacznie więcej, i to bardzo konkretnych, zagadnień implikujących przyszłą współpracę PGZ - WAT poruszono na przeprowadzonym 2 lipca br. w naszej uczelni wspólnym seminarium.

Więcej…

 

postheadericon Porozumienie z WAM

000403m1 lipca br. podpisane zostało przez rektora WAT gen. bryg. prof. dr hab. inż. Zygmunta Mierczyka oraz p.o. prezesa Wojskowej Agencji Mieszkaniowej mgr Tomasza Szymanika trójstronne porozumienie określające zasady współpracy między Agencją a WAT, Akademią Obrony Narodowej i Akademią Marynarki Wojennej. Porozumienie obejmuje cały szereg przedsięwzięć oraz tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi techniki i technologii obronności i bezpieczeństwa – i co oczywiste - osiągnięciu dogodnych warunków do obopólnie korzystnej współpracy między sygnatariuszami umowy.   

Więcej…

 

postheadericon Grupa Azoty Puławy z myślą o studentach

000392mStudenci Wojskowej Akademii Technicznej i Politechniki Lubelskiej mogą liczyć na płatne staże w Grupie Azoty Puławy. Na tym nie koniec: trzej najlepsi stażyści otrzymają propozycje stałej pracy w budowanej Elektrowni Puławy. 30 czerwca 2015 r. zarząd puławskich zakładów oraz spółki Elektrownia Puławy podpisał umowę w tej sprawie z rektorami obu uczelni.

Więcej…

 

postheadericon Dla wspólnej korzyści

000380m

Wykorzystanie potencjałów, pozycji, doświadczeń i dorobków Wojskowej Akademii Technicznej i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jakuba z Paradyża z Gorzowa Wielkopolskiego, stało się celem porozumienia zawartego w dniu 25 czerwca br. w naszej uczelni. Sygnatariuszami porozumienia byli: rektor WAT gen. bryg. prof. Zygmunt Mierczyk i rektor PWSZ prof.  dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska.

Więcej…

 

postheadericon Patriotyczna edukacja

000376m24 czerwca w Wojskowej Akademii Technicznej, w ramach obchodów 250 rocznicy utworzenia Szkoły Rycerskiej – protoplasty szkolnictwa wojskowego, odbyła się konferencja naukowa ”250 lat polskiego szkolnictwa wojskowego”, której organizatorem był   Wojskowy Wydział Wychowawczy. Konferencję honorowym patronatem objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Więcej…

 

postheadericon Turniej tenisowy par „Warszawa – 2015”

000369m

W dniach 20-21 czerwca br. na kortach tenisowych Wojskowej Akademii Technicznej odbył się 60. Turniej Tenisowy Par Kadry Wojska Polskiego „Warszawa – 2015”. Zawodnicy rywalizowali w czterech grupach, a pierwsze miejsce zajęli reprezentanci Garnizonu Kraków. Zwycięska drużyna zdobyła 18 punktów na które złożyły się dwa pierwsze miejsca oraz dwa drugie w poszczególnych rozgrywkach grupowych.

Więcej…

 

postheadericon Z WAT nauka jest fascynująca

000364_mW dniu 19 czerwca br odbyła się zorganizowana przez Wydział Cybernetyki konferencja podsumowująca realizowany w latach 2012-2015 projekt "Z Wojskową Akademia Techniczna nauka jest fascynująca".

W konferencji udział wzięli dyrektorzy szkół uczestniczących w projekcie oraz eksperci odpowiedzialni za nadzór nad realizacją projektu w poszczególnych szkołach. Obradom przysłuchiwali sie także uczniowie ze szkół-uczestników projektu, przebywający na obozie naukowym zorganizowanym dla najzdolniejszej młodzieży przez naszą Alma Mater.

Więcej…

 

postheadericon Ostatnio dodane