postheadericon Serwery wydziałowe

Wydział Cybernetyki

WCY

Wydział Cybernetyki

http://www.wcy.wat.edu.pl

Wydział Elektroniki

WEL

Wydział Elektroniki

http://www.wel.wat.edu.pl

Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji

WIG

Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji

http://www.wig.wat.edu.pl

Wydział Logistyki

WLO

Wydział Logistyki

http://www.wlo.wat.edu.pl

Wydział Mechaniczny

WME

Wydział Mechaniczny

http://www.wme.wat.edu.pl

Wydział Mechatroniki i Lotnictwa

WML

Wydział Mechatroniki i Lotnictwa

http://www.wmt.wat.edu.pl

Wydział Nowych Technologii i Chemii

WTC

Wydział Nowych Technologii i Chemii

http://www.wtc.wat.edu.pl

Instytut Optoelektroniki

IOE

Instytut Optoelektroniki

http://www.ioe.wat.edu.pl

postheadericon Select the language you want to translate the website

Polish English German Hungarian Russian

postheadericon Polepszyło się

005001mTrwało to dosyć długo, ale w końcu się doczekali. Uzasadnione powody do zadowolenia mają studenci, doktoranci i kadra naukowo-dydaktyczna Zakładu Radiometrii i Monitoringu Skażeń z Wydziału Chemii i Nowych Technologii. Pachnące jeszcze farbą korytarze. Jasne, przestronne pomieszczenia. Wyposażone w nowoczesne urządzenia i aparaturę laboratoria funkcjonują już wprawdzie od początku roku akademickiego, ale 26 listopada br.  nastąpiło ich oficjalne otwarcie przez JM Rektora-Komendanta WAT gen. bryg. prof. Zygmunta Mierczyka, prorektora WAT ds. naukowych prof. Krzysztofa Czupryńskiego, kanclerza Jana Klejszmita i dziekana wydziału prof. Stanisława Cudziło.

Więcej…

 

postheadericon Wola współpracy

004995mObie,  spotykające się 26 listopada br. w siedzibie Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w Warszawie strony, czyli ARP i Wojskowa Akademia Techniczna, zadeklarowały jednoznacznie chęć i wolę współpracy w budowie ekosystemu wsparcia innowacji w polskim przemyśle i wartości opartych na kulturze innowacyjności, w tym także wdrożenia efektywnych kanałów komunikacji pomiędzy nauką a przemysłem w zakresie wysoko zaawansowanych technologii niezbędnych do rozwoju polskiej gospodarki. List intencyjny w tej sprawie podpisali: Aleksandra Magaczewska, prezes Zarządu ARP i gen. bryg. prof. Zygmunt Mierczyk, rektor WAT.

Więcej…

 

postheadericon Wspólna sprawa

004985mZespół Szkół Energetycznych im. Tadeusza Kościuszki z Krakowa, zwany Akademią Loretańską lub po prostu Energetykiem, dołączył 26 listopada br. do grona szkół objętych patronatem Wojskowej Akademii Technicznej. Ta znana w Krakowie szkoła, uhonorowana nagrodą  700.lecia Lokacji Miasta, jest już 63 szkołą średnią, która współpracuje z naszą uczelnią.

Umowę w tej sprawie podpisali rektor WAT gen. bryg. prof. Zygmunt Mierczyk oraz zastępca prezydenta Krakowa Tadeusz Matusz i dyrektor ZSE Marek Kolarski.

Więcej…

 

postheadericon Imperatyw innowacji

004981mBudowanie przewagi konkurencyjnej wymaga kreowania innowacyjnych rozwiązań i ciągłego doskonalenia procesów oraz ambicji opracowywania różnych form innowacji, jak również metodycznego i szybkiego transferu technologii ze środowiska naukowego do rzeczywistości rynkowej. Taka myśl przyświecała XVIII posiedzeniu Rady ds. polityki innowacji przy prezydencie m.st. Warszawy, która z naszej inicjatywy po raz pierwszy odbyła swoje spotkanie w Wojskowej Akademii Technicznej.

Więcej…

 

postheadericon 20 lat minęło…

004975m_W dniu 20 listopada br. okolicznościowa konferencja naukowa „Modelowanie i projektowanie systemów informatycznych na potrzeby bezpieczeństwa państwa i gospodarki narodowej” zainaugurowała dwudniowe obchody jubileuszu 20.lecia Instytutu Systemów Informatycznych Wydziału Cybernetyki WAT.

Więcej…

 

postheadericon Modernizacja szansą


004964mPolska rozpoczęła wdrażanie największego programu modernizacji sił zbrojnych w Europie. „W tej chwili nikt w Unii nie inwestuje tak dużo w programy modernizacji armii jak Polska” – podkreśla Sam Perlo-Freeman, dyrektor departamentu wydatków na obronę w Sztokholmskim Instytucie Badań nad Pokojem (SIPRI). 

Więcej…

 

postheadericon Naukowi Partnerzy

004960Partner WAT – takim tytułem z dniem 14 listopada 2014 roku może się oficjalnie posługiwać Łódzki Regionalny Park Naukowo-Technologiczny sp. z o.o.(Technopark).

Zgodnie z zapisami, zawartej właśnie tego dnia, umowy z Wojskową Akademią Techniczną, również nasza uczelnia zyskała tytuł Partnera Technoparku.

Porozumienie o współpracy podpisali: prezes Zarządu Technoparku Bogdan Wasilewski oraz rektor WAT gen. bryg. prof. Zygmunt Mierczyk.

Więcej…

 

postheadericon Ostatnio dodane