Please update your Flash Player to view content.

postheadericon Serwery wydziałowe

Wydział Cybernetyki

WCY

Wydział Cybernetyki

http://www.wcy.wat.edu.pl

Wydział Elektroniki

WEL

Wydział Elektroniki

http://www.wel.wat.edu.pl

Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji

WIG

Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji

http://www.wig.wat.edu.pl

Wydział Logistyki

WLO

Wydział Logistyki

http://www.wlo.wat.edu.pl

Wydział Mechaniczny

WME

Wydział Mechaniczny

http://www.wme.wat.edu.pl

Wydział Mechatroniki i Lotnictwa

WML

Wydział Mechatroniki i Lotnictwa

http://www.wmt.wat.edu.pl

Wydział Nowych Technologii i Chemii

WTC

Wydział Nowych Technologii i Chemii

http://www.wtc.wat.edu.pl

Instytut Optoelektroniki

IOE

Instytut Optoelektroniki

http://www.ioe.wat.edu.pl

postheadericon Select the language you want to translate the website

Polish English German Hungarian Russian

postheadericon Wielkanocne spotkanie Prezydenta RP

00171mPragnę życzyć wszystkim w wojsku, wszystkim żołnierzom poczucia dobrze wypełnianej służby, akceptowanej, rozumianej i do pewnego stopnia kochanej przez resztę społeczeństwa- powiedział prezydent Bronisław Komorowski podczas wielkanocnego spotkania z żołnierzami i ich rodzinami.

Więcej…

 

postheadericon Jedyny taki dzień....

00156mWłaściwie już był. W sobotę 21 marca br. odbył się w naszej uczelni tradycyjny Dzień Otwarty dla wszystkich, którzy chcieli zapoznać się bliżej z naszą Alma Mater. Przygotowywali się do niego wszyscy – władze uczelni, wydziały, dział organizacji kształcenia, samorząd studencki, studenci i podchorążowie, ale także odwiedzający licznie Akademię potencjalni studenci i ich rodzice.

Więcej…

 

postheadericon Matematyczni geniusze

000147m20 marca br. uczniowie z 38 szkół średnich stanęli w szranki finału szóstego konkursu matematycznego im. gen. Sylwestra Kaliskiego, organizowanego przez Wojskową Akademię Techniczną. Obserwujemy, że z każdym rokiem liczba młodzieży zafascynowanej królową nauk wzrasta. W tej edycji w konkursie uczestniczyło 820 uczniów, a walkę o finał wygrało 91 najlepszych osób. Do grona finalistów dołączyli startujący w konkursie po raz pierwszy uczniowie z: Biłgoraja, Gorzowa Wielkopolskiego, Janowa Lubelskiego, Lublina i Tomaszowa Mazowieckiego. Trzy szkoły średnie: I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku, II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim oraz Liceum Ogólnokształcące Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku z siedzibą w Suwałkach „wystawiły” do konkursu aż po czterech uczestników.

Więcej…

 

postheadericon Ku chwale Rzeczypospolitej

00137m

„Szkoła Rycerska była elementem wielkiego oświeceniowego projektu modernizacyjnego. Kształciła elitę w najlepszym rozumieniu tego słowa - ludzi doskonale rozumiejących dlaczego oraz w jaki sposób rozwijać to dobro wspólne, któremu na imię Rzeczpospolita…” powiedział szef BBN prof. Stanisław Koziej 18 marca br., przed Pałacem Kazimierzowskim na terenie Uniwersytetu Warszawskiego, podczas uroczystego odsłonięcia tablicy upamiętniającej 250. rocznicę powstania Szkoły Rycerskiej.

Więcej…

 

postheadericon Dobre szkolnictwo służy bezpieczeństwu

000127m- Nie ma dobrego Wojska Polskiego bez dobrego szkolnictwa wojskowego. Wielki trud podejmowany przez kadrę i słuchaczy służy budowaniu obecnego i przyszłego bezpieczeństwa państwa - powiedział wicepremier, minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak podczas seminaryjnego posiedzenia Senackiej Komisji Obrony Narodowej poświęconego działalności i przyszłości szkolnictwa wojskowego w Polsce.

Więcej…

 

postheadericon W zdrowym ciele…

19-03-2015mW dniu 16 marca br. w sali konferencyjnej Sztabu Generalnego Wojska Polskiego odbyło się uroczyste podsumowanie działalności sportowej w Siłach Zbrojnych RP za 2014 rok – „Gala Sportu Wojskowego”.

W uroczystości udział wzięli wiceprezes Rady Ministrów minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak, minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat, zawodnicy wojskowych zespołów sportowych oraz kierownicza kadra Sił Zbrojnych RP.

Więcej…

 

postheadericon Gruzini zainteresowani współpracą

000122mZapoznanie się z potencjałem naukowo-badawczym, osiągnięciami oraz funkcjonowaniem  naszej uczelni na polskim rynku edukacyjnym, a przede wszystkim możliwościami potencjalnej współpracy, w zakresie kształcenia studentów, studiów doktoranckich, możliwości wzajemnych wizyt nauczycieli akademickich, aż po wspólne prowadzenie prac badawczych, seminariów i konferencji – to zasadniczy cel rozmów jaki przyświecał wizycie w naszej uczelni w dniu 13 marca br. delegacji Gruzińskiego Uniwersytetu Technicznego w Tibilisi z dziekanem wydziału energetyki i telekomunikacji prof. Gia Arabidze na czele.

Więcej…

 

postheadericon Ostatnio dodane