Please update your Flash Player to view content.

postheadericon Serwery wydziałowe

Wydział Cybernetyki

WCY

Wydział Cybernetyki

http://www.wcy.wat.edu.pl

Wydział Elektroniki

WEL

Wydział Elektroniki

http://www.wel.wat.edu.pl

Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji

WIG

Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji

http://www.wig.wat.edu.pl

Wydział Logistyki

WLO

Wydział Logistyki

http://www.wlo.wat.edu.pl

Wydział Mechaniczny

WME

Wydział Mechaniczny

http://www.wme.wat.edu.pl

Wydział Mechatroniki i Lotnictwa

WML

Wydział Mechatroniki i Lotnictwa

http://www.wmt.wat.edu.pl

Wydział Nowych Technologii i Chemii

WTC

Wydział Nowych Technologii i Chemii

http://www.wtc.wat.edu.pl

Instytut Optoelektroniki

IOE

Instytut Optoelektroniki

http://www.ioe.wat.edu.pl

postheadericon Select the language you want to translate the website

Polish English German Hungarian Russian

postheadericon Patronujemy olsztyńskim licealistom

00048m

Podejmowanie wspólnych działań na rzecz rozwoju i edukacji młodzieży; propagowanie wiedzy technicznej i przygotowania przyszłych kadr inżynieryjno-technicznych na potrzeby nauki i gospodarki; współdziałanie na rzecz społeczności lokalnej i regionu - takie intencje przyświecają porozumieniu o współpracy, jakie 26 stycznia  br. Wojskowa Akademia Techniczna zawarła z miastem Olsztyn oraz Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie. To już siedemdziesiąta szkoła, która właśnie trafia pod nasze opiekuńcze skrzydła.

Więcej…

 

postheadericon Koralowy jubileusz

0044mW dniu 23 stycznia br., rektor – komendant WAT gen. bryg. prof. Zygmunt Mierczyk wziął udział w uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej 35 rocznicę powołania Wojskowego Centralnego Biura Konstrukcyjno – Technologicznego (WCBKT).

Generał Mierczyk wraz z towarzyszącymi mu gen. dyw. dr Mirosławem Różańskim, radcą koordynatorem sekretarza stanu w MON oraz Michałem Świtalskim, członkiem Zarządu PGZ dokonali uroczystego przecięcia wstęgi na tablicy.

Więcej…

 

postheadericon Zmierzyli rekord Guinnessa

00039m

Nie ma większej satysfakcji niż uśmiech na twarzy ciężko chorego dziecka. Nasi naukowcy też to wiedzą i ….. mają serce. Bezinteresownie, na prośbę fundacji „Dziecięca Fantazja”, zespół kierowany przez mjr dr inż. Mariusza Chmielewskiego z Wydziału Cybernetyki  skonstruował urządzenie, którego nikt nie produkuje i nie chciał zrobić pojedynczego egzemplarza na próbę pobicia światowego rekordu Guinnessa na najszybszy piruet na łyżwach podczas imprezy charytatywnej dla nieuleczalnie chorych dzieci. Wczoraj, 19 stycznia br., na lodowisku Stadionu Narodowego próba zakończyła się sukcesem, a urządzenie spisało się znakomicie.

Więcej…

 

postheadericon Naukowy mecenat dla szkół z Ostródy

00032mSystematycznie powiększa się grono szkół średnich, które swoim patronatem obejmuje Wojskowa Akademia Techniczna. 19 stycznia 2015 roku dołączyły do niego: Liceum Ogólnokształcące im. Jana Bażyńskiego i Zespół Szkół Zawodowych im. Sandora Petofiego  z Ostródy.

Stosowne listy intencyjne zostały podpisane przez dyrektorów szkół: Dariusza Bujaka i Henryka Rybackiego  a także przez starostę powiatu ostródzkiego Andrzeja Wiczkowskiego. W imieniu Akademii porozumienie sygnował JM Rektor-Komendant WAT gen. bryg. prof. Zygmunt Mierczyk.

Więcej…

 

postheadericon Wspólnie z INFINI

00024mWiedza o tym, jak kręta, długa i wyboista jest droga „od pomysłu do przemysłu” stała się niestety udziałem większości polskich naukowców. Dlatego każdy sojusznik w jej skróceniu, wyprostowaniu i doprowadzeniu do efektywnego celu jest niezwykle cenny. Podpisując w piątek, 16 stycznia br., porozumienie z firmą INFINI Sp. z o.o. zyskaliśmy sojusznika w realizacji wspólnych działań zmierzających do komercjalizacji efektów badań naukowych.

Podpisy pod porozumieniem złożyli: ze strony INFINI dr Maciej Wieloch, prezes Zarządu i Ernest Wawryniuk, członek Zarządu zaś ze strony WAT rektor gen. bryg. prof. Zygmunt Mierczyk.

Więcej…

 

postheadericon Na wagę centymetra

00015m

Centrum Geomatyki Stosowanej WAT oraz Leica Geosystem Sp. z o.o. zawarły w dniu dzisiejszym tj. 13 stycznia 2015 roku umowę dotyczącą wdrożenia serwisu CGSrefmon służącego do monitorowania współrzędnych sieci stacji referencyjnych SmartNet Poland.

Więcej…

 

postheadericon Nawiązanie współpracy pomiędzy WAT a KG PSP

 

00013m12 stycznia 2015 r., w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej została podpisana deklaracja o współpracy pomiędzy Wojskową Akademią Techniczną a Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej. Aktu podpisania dokonali rektor-komendant WAT gen. bryg. prof. dr hab. inż. Zygmunt Mierczyk oraz Komendant Główny PSP – Szef Obrony Cywilnej Kraju gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz.

Więcej…

 

postheadericon Ostatnio dodane