» » XXIX edycja kursu ,,Standardization within NATO”

XXIX edycja kursu ,,Standardization within NATO”

W dniach 4 – 8 czerwca w Wydziale Logistyki miała miejsce XXIX edycja międzynarodowego kursu „Standardization within NATO”. Kurs został otwarty przez prorektora ds. wojskowych płk. dr. inż. Artura Króla i dziekana Wydziału Logistyki płk. dr. hab. Szymona Mitkowa, w obecności zastępcy dyrektora NATO-wskiego Biura Standaryzacyjnego (NATO Standardization Office) Dietera Schmaglowskiego. W organizację kursu włączeni są pracownicy Instytutu Logistyki Wydziału Logistyki. Zajęcia w ramach kursu oprócz zaproszonych gości z NATO, prowadzili przedstawiciele Wojskowego Centrum Normalizacji, Jakości i Kodyfikacji.

Kurs odbywa się w Wojskowej Akademii Technicznej nieprzerwanie od 2004 r., a w 2012 r. otrzymał akredytację ACT (Allied Command Transformation). W ciągu czternastu lat przeszkolono ok. 450 specjalistów z 39 państw, w tym z 12 państw partnerskich NATO. W XXIX edycji kursu udział wzięło 27 uczestników z 18 krajów członkowskich. XXX jubileuszowa edycja zaplanowana została na 24 – 28 wrześnie 2018 r.

por. Arkadiusz Jóźwiak
fot. Sebastian Bieniek