» » Udział podchorążych WAT w kampanii „Zostań Żołnierzem RP”

Udział podchorążych WAT w kampanii „Zostań Żołnierzem RP”

Podczas zimowych ferii szkolnych od 14 stycznia do 24 lutego w 5 województwach na południu Polski rusza II etap kampanii Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. Kampania ma na celu pokazanie, że bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale też ciekawa i stabilna praca. W bezpośrednich rozmowach z zainteresowanymi, o realiach wojskowej służby oraz własnych doświadczeniach opowiadają sami żołnierze, wśród nich podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej. Wspólnie z żołnierzami z pobliskich jednostek wojskowych i podchorążymi innych uczelni wojskowych odwiedzają ośrodki narciarskie i sportowe, zachęcając do wstąpienia do wojska. Przyszli kandydaci na studia wojskowe mogą dowiedzieć się bezpośrednio od naszych podchorążych, jaką weryfikację należy przejść, by móc studiować w WAT oraz jak wyglądają studia wojskowe w Akademii.

Celem długofalowym kampanii MON jest zwiększenie stanu osobowego polskiej armii we wszystkich rodzajach sił zbrojnych (wojskach lądowych, specjalnych, lotnictwie, marynarce wojennej, obronie terytorialnej), w służbie zawodowej i w rezerwie oraz we wszystkich korpusach osobowych – szeregowych, podoficerów i oficerów. Kampania realizowana jest przez Wojewódzkie Sztaby Wojskowe z Krakowa, Wrocławia, Katowic, Rzeszowa i Kielc.

Podczas zimowego odpoczynku i w przerwach sportowej aktywności zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną WAT!

Gdzie spotkasz podchorążych WAT?

Województwo świętokrzyskie

• 14-20 stycznia – „Bałtowski Kompleks Turystyczny” ul. Bałtów 8A, 27-423 Bałtów
  • 14-27 stycznia – Wyciąg narciarski „Stadion” al. Na Stadion 365, 25-127 Kielce

Województwo małopolskie

• 12 lutego – Rabka Zdrój (Dom Handlowy Gazda, ul. Chopina 16)
  • 13-14 lutego – Zakopane (ul. Krupówki, rejon oczka wodnego)
  • 15-16 lutego – Białka Tatrzańska (Ośrodek Narciarski „Kotelnica Białczańska”, ul. Środkowa 181b)
  • 17 lutego – Szczawnica (Dom Handlowy Halka, ul. Główna 2)
  • 19 lutego – Wyciąg narciarski Limanowa Ski. Mordarka 556, 34-600 Limanowa
  • 20 lutego – Wierchomla, Stacja narciarska Dwie Doliny, ul. Mała 4
  • 21 lutego – Krynica, Stacja narciarska Słotwiny  ul. Słotwińska 51
  • 22 lutego – Tylicz, Stacja narciarska TYLICZ SKI ul. Wolności 24
  • 23-24 lutego – Krynica Zdrój Stacja narciarska Jaworzyna Krynicka Czarny Potok 75

Województwo śląskie

• 22-24 lutego – Szczyrk (godz. 9.15-14.30)
  • 13-15 lutego – Korbielów (godz. 9.45-14.00)
  • 16-18 lutego – Wisła (godz. 9.30-11.30) /Istebna (godz. 12.00-14.00)
  • 19-21 lutego – Korbielów (godz. 9.45-14.00)

Województwo dolnośląskie

• 14-18 lutego – Dom Zdrojowy Świeradów-Zdrój, ul. Konstytucji 3-go Maja 1, 59-850 Świeradów-Zdrój
  • 19-24 lutego – Galeria Nowy Rynek, ul. Podwale 25, 58-500 Jelenia Góra

Województwo podkarpackie

• 14-17 lutego – Ustrzyki Dolne, Wyciąg Narciarski Laworta, Jasień 9
  • 18-21 lutego – Lesko, Wyciąg narciarski Lesko-SKI, Weremień 36
  • 20-24 lutego – Bystre – Bystre Bieszczady, Wyciąg narciarski Dzidowa

Kandydatów na studia wojskowe w WAT zachęcamy do pobrania aplikacji WATRekrut. Aplikacja jest bezpłatna, dostępna dla każdego z telefonem z systemem operacyjnym Android. Poprzez aplikację wspieramy kandydatów w procesie rekrutacji i przygotowania do testu sprawności fizycznej, który jest dodatkowym elementem procesu rekrutacji na studia wojskowe.

Więcej o rekrutacji na studia wojskowe w WAT

Więcej o kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”