» » Sukcesy reprezentacji WAT w kickboxingu

Sukcesy reprezentacji WAT w kickboxingu

wpis w: Aktualności, SWF | 0

W dniach 12 – 13 października we Wrocławiu na terenie obiektów sportowych Akademii Wojsk Lądowych odbyły się VI Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu, zorganizowane przez Polski Związek Kickboxingu oraz DSF Kickboxing Challenge. Wojskową Akademię Techniczną reprezentowali: trener sekcji Kickboxingu mgr Artur Gruba oraz zawodnicy – Marta Maksim, Grzegorz Sikora, Dominik Szymczak i Maciej Wróblewski.

Zawodniczka Marta Maksim, ulegając minimalnie w finale przeciwniczce z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zdobyła srebrny medal w formule Kick-Light. Grzegorz Sikora pokonał w półfinale Przemysława Zdziebko z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej,  a w walce finałowej  zdeklasował Mateusza Sieńko z Wojskowej Sekcji Walki w Bliskim Kontakcie „PODHALAŃCZYK” i został Mistrzem Polski w formule K-1 w kategorii wagowej do 75kg. Kolejny nasz zawodnik Dominik Szymczak także stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii wagowej do 94 kg i zdobył swój VII w karierze tytuł Mistrza Polski, pokonując kolejno: Dawida Gostomskiego ze Stargardu Gdańskiego, Mateusza Nowickiego z WŻW Poznań, a w finale bardzo doświadczonego zawodnika Artura Zielińskiego z EKK Elbląg stosunkiem punktów 10:8. Maciej Wróblewski uległ nieznacznie stosunkiem punktów 4:9 zawodnikowi reprezentującemu OSP Pionki Szymonowi Grabowskiemu, zajmując ostatecznie 3 miejsce w swojej kategorii wagowej do 79 kg. Maciej, pomimo tego, że były to jego jedne z pierwszych kroków na kickboxerskich matach, pokazał się z bardzo dobrej strony.

Jak co roku, nasi kickbokserzy zdobywają najwyższe tytuły, udowadniając jednocześnie, że sporty walki w naszej Alma Mater stoją na bardzo dobrym poziomie. Zarówno w VI Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu, jak i podczas majowych Mistrzostw Polski AZS nasi zawodnicy stanęli na podium. Za przygotowanie naszych kickbokserów i ich wyszkolenie odpowiedzialni są: mgr Artur Gruba (Kickboxing/Karate), mgr Mariusz Jadczak (KRAV MAGA) i mgr Karol Landowski (Boks).