» » Sukcesy podchorążych WAT na konferencji studentów CERC 2018

Sukcesy podchorążych WAT na konferencji studentów CERC 2018

W dniach 20 – 22 czerwca  studenci Wydziału Mechatroniki i Lotnictwa Wojskowej Akademii Technicznej wzięli udział w międzynarodowej konferencji studentów CERC 2018 w Military Technical Academy „Ferdinand I” w Bukareszcie. Reprezentujący WAT studenci: sierż. pchor. Bartłomiej Bezubik, sierż. pchor. Paweł Kalinowski i sierż. pchor. Mateusz Kaszyński rywalizowali z ponad setką uczestników z 10 krajów.

Duża liczba uczestników oraz bardzo wysoki poziom referatów prezentowanych na konferencji nie przeszkodziły im jednak w zdobyciu wysokich lokat. Sierż. pchor. Bartłomiej Bezubik zajął 2 miejsce w sekcji „Aerospace and Mechanical Engineering”, natomiast sierż. pchor. Mateusz Kaszyński zajął 3 miejsce w sekcji „Electrical Engineering and Electronic Systems”. Ponadto trójka naszych reprezentantów zebrała bardzo dobre recenzje od uczestników konferencji.

Pobyt w stolicy Rumunii był owocny dla naszych studentów, szlifując swój warsztat językowy nawiązali wiele znajomości, które zapewne zaowocują wymianą wiedzy i doświadczeń w projektach naukowych. Otwarcie na współpracę naszych studentów poskutkowało propozycją studentów rumuńskich przedstawienia wspólnego referatu na następnej konferencji CERC.

Duży wkład w sukces studentów WAT mieli opiekunowie merytoryczni prac: mjr dr inż. Dariusz Rodzik, kpt. dr inż. Witold Bużantowicz oraz dr inż. Stanisław Grzywiński, którzy wspierali naszych podchorążych swoją wiedzą i doświadczeniem w pisaniu referatów oraz w przygotowaniach do prezentowania ich na konferencji.

Organizatorzy konferencji z Military Technical Academy podkreślali dużą rolę intensyfikacji współpracy z WAT zapoczątkowanej wizytą delegacji MTA w listopadzie 2017 r. na zaproszenie Rektora-Komendanta WAT. Uczestniczył w niej również przewodniczący konferencji komandor profesor Cristian-Emil Moldoveanu, prorektor ds. kontaktów międzyuczelnianych.

sierż. pchor. Paweł Kalinowski
fot. CERC