» » Reprezentacja WAT najlepsza w strzelectwie sportowym

Reprezentacja WAT najlepsza w strzelectwie sportowym

wpis w: Aktualności, SWF | 0

W dniach 30 maja – 3 czerwca obiekty sportowe w Myślenicach stały się areną zmagań dla zawodników rywalizujących w sportowych konkurencjach strzelań pistoletowych i karabinowych w ramach Akademickich Mistrzostw Polski. Do rywalizacji w dziesięciu konkurencjach przystąpili strzelcy z trzydziestu pięciu uczelni z całego kraju.

Reprezentacja Wojskowej Akademii Technicznej prowadzona przez trenera Rafała Krauza zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej uczelni, wyprzedzając Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni i Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nysie. WAT reprezentowali: Karolina Gazda, Maja Misiewicz, Małgorzata Pisula, Katarzyna Sokołowska, Maciej Wojtasiak, Kacper Piwowarski, Maciej Walczak, Damian Kołakowski.

W klasyfikacji indywidualnej na podium stanęli: Maciej Wojtasiak – I miejsce w karabinie dowolnym trzy postawy i drugie w karabinie pneumatycznym, Karolina Gazda – II miejsce w pistolecie sportowym 30+30 i drugie miejsce w pistolecie pneumatycznym, Kacper Piwowarski – III miejsce w pistolecie pneumatycznym.

Rafał Krauz
fot. Grzegorz Gładyszewski