» » Podchorążowie dla DOM-u dziecka w Skierniewicach

Podchorążowie dla DOM-u dziecka w Skierniewicach

W środę 19 grudnia w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej „DOM” w Skierniewicach odbyła się wyjątkowa wigilia, na którą zaproszeni zostali darczyńcy „Świątecznej zbiórki dla DOM-u dziecka w Skierniewicach”. Wśród nich byli przedstawiciele Wojskowej Akademii Technicznej m.in. dowódca 5 kompanii por. Paweł Żałoba wraz z podchorążymi oraz kapelan WAT ks. ppor. Krzysztof Włosowicz.

W ramach części artystycznej wychowankowie zaprezentowali jasełka oraz zaśpiewali kolędy. Następnie ks. ppor. Włosowicz udzielił wszystkim zebranym błogosławieństwa i przekazał najserdeczniejsze życzenia od rektora-komendanta WAT gen. bryg. dr. hab. inż. Tadeusza Szczurka oraz całej Akademii. Uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem i skosztowali potraw wigilijnych przygotowanych przez dzieci. Na zakończenie pojawił się Święty Mikołaj, który wręczył wychowankom placówki prezenty. W paczkach przygotowanych przez podchorążych WAT oraz duszpasterstwo akademickie znalazły się m.in. sprzęt AGD, zabawki oraz specjalne indywidualne zestawy. Zebrane i przekazane artykuły sprawiły dzieciom wiele radości i na pewno umilą zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

por. Paweł Żałoba
fot. Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „DOM”