» » Medale dla pływaków WAT

Medale dla pływaków WAT

wpis w: Aktualności, SWF | 0

W dniach 26-27 listopada w Zakopanem odbyły się Mistrzostwa Wojska Polskiego w pływaniu. Wojskową Akademię Techniczną reprezentowało pięcioro pływaków pod kierownictwem por. Cezarego Ramsa. Podczas dwóch dni zmagań reprezentanci WAT zdobyli 6 medali. W klasyfikacji drużynowej  Wyższe Szkolnictwo Wojskowe zajęło IV miejsce. W nieoficjalnej klasyfikacji w kategorii do 35 lat zajęliśmy I miejsce. Medale zdobyli:

• st. szer. pchor. Kacper Biernacki – złoty medal w sztafecie 4×50 m stylem zmiennym i złoty medal 50 i 100 m stylem grzbietowym,
  • st. kpr. pchor. Dawid Grabczak – złoty medal w sztafecie 4×50 m stylem zmiennym i brązowy medal 50 i 100 m stylem klasycznym,
  • st. kpr. pchor. Stanisław Włodarczyk – złoty medal w sztafecie 4 x 50 m stylem zmiennym i srebrny medal 100 m stylem motylkowym.

Na uwagę zasługuje także postawa reprezentantów WAT w kategorii powyżej 35 lat. Mjr Krzysztof Gocman zajął 6 miejsce na dystansie 100 m stylem motylkowym i 7 miejsce na dystansie 50 m stylem motylkowym, natomiast mjr Anna Borucka uzyskała 8 wynik na dystansie 50 m stylem dowolnym.

Ostania konkurencja rozgrywana na pływalni WOSZK w Zakopanem okazała się również bardzo widowiskową. Sztafeta 4×50 m stylem zmiennym Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w składzie: st. szer. pchor. Kacper Biernacki, st. kpr. pchor. Dawid Grabczak, st. kpr. pchor. Stanisław Włodarczyk oraz bsmt. pchor. Karol Kukulski z AMW, zajęła pierwsze miejsce i czasem 1:45;2 ustanowiła nowy rekord Wojska Polskiego. Drugie miejsce zajęli reprezentanci 12 Dywizji Zmechanizowanej, którzy ulegli naszym podopiecznym niecałą sekundę.

tekst i fot. por. Cezary Rams