» » Maturzyści na Salonach

Maturzyści na Salonach

Największe i najliczniej odwiedzane przez maturzystów targi edukacyjne Salon Maturzystów Perspektywy 2018 rozpoczęły się dziś w gmachu głównym Politechniki Warszawskiej. Uczniowie techników i liceów mają doskonałą okazję, aby porównać oferty dydaktyczne z ponad 70 najlepszych uczelni w Polsce. Wśród nich nie zabrakło również Wojskowej Akademii Technicznej.

Warszawski salon trwa dwa dni, od 12 do 13 września. W salach wykładowych odbywają się spotkania prowadzone przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie, którzy opowiadają o egzaminie maturalnym, uczą jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów i zwalczyć egzaminacyjny stres. Pracownicy uczelni przeprowadzają spotkania dotyczące warunków rekrutacji na największych warszawskich uczelniach publicznych i niepublicznych. Goście Salonu, jak co roku mają także do dyspozycji doradców zawodowych, którzy ułatwiają dokonania dobrego wyboru.

Przyszli maturzyści interesują się nie tylko studiowaniem na dobrych uczelniach. Przy wyborze studiów kierują się także perspektywą zdobycia pracy po konkretnych kierunkach. Wojskowa Akademia Techniczna może pochwalić się kształceniem najlepiej zarabiających absolwentów polskich uczelni technicznych. Nasi absolwenci nie mają problemów ze znalezieniem pracy, są wręcz poszukiwani przez pracodawców.

Na stoisku nr 19 Wojskowej Akademii Technicznej studenci WAT oraz pracownicy Działu Rekrutacji podpowiadają jakie przedmioty wybrać na maturze, aby dostać się na wymarzony kierunek studiów w naszej uczelni. Uczniowie najczęściej pytają jak wygląda rekrutacja, zwłaszcza na studia wojskowe, co trzeba zdawać na maturze, jakie badania lekarskie należy wykonać, jakie są wymogi sprawnościowe. Wiele pytań dotyczy szczegółów codziennej służby wojskowej.

Obecnie w WAT na studiach wojskowych i cywilnych kształci się prawie 10 tysięcy studentów na ponad 20 kierunkach. Wśród nich m.in. na elektronice i telekomunikacji, lotnictwie i kosmonautyce, logistyce i chemii. W tym roku studenci rozpoczną naukę na nowych kierunkach. Pierwszy z nich to inżynieria bezpieczeństwa, na którym poznają zagadnienia dotyczące ochrony ludności i usuwania skutków katastrof obiektów technicznych, klęsk żywiołowych, aktów terroryzmu i działań wojennych. Biocybernetyka i inżynieria biomedyczna to drugi nowy kierunek umożliwiający studentom tworzenie oprogramowania systemów monitorowania stanu zdrowia (w tym telemedycyna), medycznych baz danych i systemów wspierających działanie służb medycznych.

Tegoroczna kampania salonu maturzystów trwa od 6 do 27 września. W tym czasie aż w 16 miastach w Polsce maturzyści będą mieć możliwość zapoznania się z najlepszymi w Polsce uczelniami. Zapraszamy do odwiedzenia stoiska Wojskowej Akademii Technicznej.

Więcej informacji o nowych kierunkach na wojskowych uczelniach.

Monika Przybył
fot. Sławomir Szczepański, Sebastian Jurek