» » „Legioniści” otrzymali dyplomy

„Legioniści” otrzymali dyplomy

27 lutego w Wojskowej Akademii Technicznej miało miejsce uroczyste zakończenie pilotażowego programu MON i MNiSW ‒ „Edukacja wojskowa studentów w ramach Legii Akademickiej”. W auli im. gen. Władysława Andersa w Wydziale Logistyki, dziekan płk dr hab. Szymon Mitkow pogratulował „legionistom” zaangażowania i uzyskania bardzo dobrych wyników. Zwrócił jednocześnie uwagę na konieczność budowania postaw patriotycznych wśród studentów.

Uczestnicy szkolenia otrzymali certyfikaty potwierdzające przygotowanie teoretyczne, które obejmowało 30 godzin zajęć wykładowych. W ramach szkolenia w WAT studenci uczestniczyli w takich przedmiotach jak taktyka, podstawy uzbrojenia, elementy zabezpieczenia logistycznego w wojsku, udzielanie pierwszej pomocy na polu walki, a także szkolenie SERE (Survival, Evasion, Resistance, Escape), czyli zasady przetrwania w izolacji, unikania, oporu w niewoli oraz ucieczki.

Uzyskana wiedza teoretyczna ułatwi studentom  zdobycie podstaw żołnierskiego rzemiosła w czasie praktyk w jednostkach wojskowych i centrach szkolenia. Część praktyczna planowana jest  podczas przerwy wakacyjnej.

Organizatorem i gospodarzem szkolenia był Wydział Logistyki WAT.

Mirosław Kamiński
fot.  Sebastian Bieniek