» » Juwenalia MegaWAT

Juwenalia MegaWAT

Studenci WAT oraz innych uczelni bawili się w miniony weekend podczas największego studenckiego święta muzyki. Tegoroczne Juwenalia MegaWAT odbyły się w dniach 11 ‒ 12 maja na terenie Autodromu Bemowo. Impreza została zorganizowana przez Wojskową Akademię Techniczną i Szkołę Główną Służby Pożarniczej. Jak zwykle tłumnie przyciągnęła fanów muzyki i dobrej zabawy.

Podobnie jak w latach poprzednich, studenci bawili się w klimacie disco-polo, ale w tym roku Juwenalia zostały rozszerzone o drugi dzień, podczas którego uczestnicy mogli posłuchać artystów rockowych oraz raperów.

W pierwszym dniu o niesamowitą atmosferę zadbały zespoły After Party, Defis, Akcent, MIG oraz Sławomir. Drugiego dnia na MegaWAT-owskiej scenie zagościli Ich Troje, KęKę, TEDE, Lady Pank, a imprezę zakończył koncert Quebonafide. „Nasz event przyciąga z roku na rok coraz większą ilość osób bawiących się w charakterystycznym, luźnym oraz coraz bardziej popularnym klimacie muzycznym” – tak wydarzenie opisuje Samorząd Studencki Wojskowej Akademii Technicznej, który każdego roku organizuje MegaWAT.

W Warszawie juwenalia organizowane są przez większość stołecznych uczelni, m. in. Uniwersytet Warszawski, Politechnikę Warszawską, Akademię Sztuk Pięknych, Szkołę Główną Handlową i wiele innych. Studenckie imprezy rozpoczęły się 10 maja i potrwają aż do 9 czerwca.

A jak bawili się studenci na MegaWAT? Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Monika Przybył
fot. Grzegorz Rosiński