» » Drużyna WAT mistrzem Garnizonu Warszawa w siatkówce

Drużyna WAT mistrzem Garnizonu Warszawa w siatkówce

wpis w: Aktualności, SWF | 0

W dniach 20-21.02.2018 r. na boiskach hali sportowej Akademii Sztuki Wojennej w Rembertowie odbyły się Mistrzostwa Garnizonu Warszawa w piłce siatkowej kadry. W turnieju rywalizowało 15 drużyn z jednostek i instytucji wojskowych funkcjonujących na terenie garnizonu. Zwyciężyła drużyna Wojskowej Akademii Technicznej, drugie miejsce zajęła reprezentacja Pułku Ochrony, a trzecie Ministerstwa Obrony Narodowej.

W eliminacjach drużyny rozegrały mecze każda z każdą o wyjście z grupy. Podczas gier ćwierćfinałowych i półfinałowych, rozgrywanych systemem pucharowym, reprezentacja WAT w ćwierćfinale wygrała z Dowództwem Garnizonu Warszawa (2:0), natomiast w półfinale z drużyną Instytucji Centralnych MON (2:1). W finale, po twardej siatkarskiej grze, reprezentacja Wojskowej Akademii Technicznej pokonała zespół ubiegłorocznego mistrza garnizonu, drużynę Pułku Ochrony (2:0). W ciągu dwóch dni mistrzostw nasza drużyna rozegrała siedem meczów.

Spośród przyznanych dwóch nagród indywidualnych mistrzostw, jedna przypadła drużynie WAT. Tytuł najlepszego atakującego turnieju, w opinii trenerów i sędziów, a także zawodników, w pełni zasłużenie otrzymał sierż. pchor. Wojciech Dawid. Specjalne wyróżnienia przyznano dwóm zawodniczkom, reprezentantce drużyny WAT Annie Rybak oraz reprezentantce zespołu I3TO. Najlepszym rozgrywającym turnieju został chor. szt. Artur Darmstädter, zawodnik drużyny MON.

Gratulujemy całemu zespołowi, zawodnikom i trenerowi Januszowi Kryszczukowi miejsca na podium i życzymy, aby w roku przyszłym drużyna utrzymała miejsce lidera.