» » Dobrze prezentowaliśmy swój sukces

Dobrze prezentowaliśmy swój sukces

Całe życie prezentujemy się innym – kolegom, koleżankom, rodzinie. A potem w sytuacjach zawodowych wchodzimy na scenę lub do sali wykładowej i widzów ogarnia zdumienie. Wystąpienia publiczne są największym stresem dla większości z nas. Boimy się kompromitacji. Pocą nam się dłonie, głos więźnie w gardle. Co zrobić z rękami? Na co patrzeć? Jak nie zapomnieć, o czym powinniśmy mówić, a czego unikać w wypowiedziach i zachowaniu? Jak przygotować dobrą prezentację komputerową?

W dniach 4 – 5 czerwca z inicjatywy Działu Nauki WAT gościliśmy w uczelni Wiktora Niedzickiego, znanego popularyzatora nauki, dziennikarza i wykładowcę, który przeprowadził dla społeczności akademickiej szkolenie poświęcone skutecznej autoprezentacji.

Pracownicy Akademii dowiedzieli się co decyduje o powodzeniu prezentacji, jak wykreować pozytywny wizerunek, czym jest tzw. mowa ciała, dlaczego jednych słuchamy chętnie, a inni nas usypiają. W trakcie wykładów przeprowadzone zostały ćwiczenia, podczas których uczestnicy prezentowali się przed publicznością pod czujnym okiem kamery i praktykowali jak dobrze zaprezentować swój sukces.

Jolanta Połeć
fot. Hubert Kaźmierski, Sebastian Jurek