» » Dlaczego warto wybrać WAT?

Dlaczego warto wybrać WAT?

Już 1 marca rusza rekrutacja na studia I stopnia w Wojskowej Akademii Technicznej. Podczas gdy na studia cywilne zarejestrować można się do 13 lipca 2018 r., to czasu na rejestrację dla kandydatów na studia wojskowe jest mało – można to zrobić tylko do 31 marca. Zobacz dlaczego nasi podchorążowie wybrali właśnie WAT.

Rejestracja na studia wojskowe odbywa się wcześniej niż na cywilne, ponieważ kandydaci na podchorążych przechodzą dodatkowe badania i testy sprawnościowe. „Pierwszy krok to oczywiście wybór kierunku studiów. W tym roku proponujemy aż jedenaście kierunków dla studentów wojskowych, w tym zupełnie nowy „inżynieria bezpieczeństwa”. Mamy też więcej miejsc niż w latach ubiegłych, łącznie na studiach wojskowych aż 750. To niepowtarzalna szansa dla każdego kto chce studiować na wojskowej politechnice. Dostać się jest więc trochę łatwiej, ale skończyć WAT będzie tak samo trudno, ważna jest systematyczna praca podczas całych studiów” – mówi rektor-komendant płk dr hab. inż. Tadeusz Szczurek.

Każdy kandydat na studia w WAT musi się zarejestrować w Internetowej Rejestracji Kandydatów, czyli IRK. „Rekrutacja na studia wojskowe różni się od tej na studia cywilne, dlatego zapraszamy na naszą stronę internetową rekrutacja.wat.edu.pl, gdzie wyjaśniamy po kolei jak wygląda rekrutacja, jak się przygotować do testów sprawnościowych i rozmowy kwalifikacyjnej. Pokazujemy też jak wygląda Podstawowe Szkolenie Wojskowe i później życie studenta-podchorążego” – zachęca prorektor ds. wojskowych WAT. Płk dr inż. Artur Król przypomina, że student studiów wojskowych jest powoływany do służby kandydackiej i tym samym – od pierwszego dnia studiów w WAT – staje się żołnierzem w czynnej służbie wojskowej. „W czasie studiów student wojskowy realizuje równolegle dwa programy nauczania: politechniczny i wojskowy, ale dzięki temu kończąc Wojskową Akademię Techniczną otrzymuje dwa dyplomy: tytuł magistra inżyniera oraz patent oficerski i mianowanie na stopień podporucznika. Ma też zapewnioną pracę jako żołnierz zawodowy” – mówi płk Król – absolwent WAT.

Studia wojskowe mają też dodatkowe korzyści: studenci mają zapewnione bezpłatne zakwaterowanie w akademikach, całodzienne wyżywienie i umundurowanie, a co miesiąc wynagrodzenie – na pierwszym roku jest to ok. 1200 zł i wzrasta w każdym roku studiów.

Sprawdź też harmonogram postępowania rekrutacyjnego na studia wojskowe w WAT

• 1 – 31 marca 2018 r. – rejestracja kandydatów na studia wojskowe
  • 1 marca – 31 maja 2018 r. – WKU kieruje zarejestrowanych kandydatów na badania lekarskie i psychologiczne
  • do 15 czerwca 2018 r. – WAT informuje kandydatów o terminie sprawdzianu sprawności fizycznej i rozmowy kwalifikacyjnej