» » Ćwiczenia przed defiladą

Ćwiczenia przed defiladą

Ponad siedmiuset żołnierzy z kilkunastu jednostek wojskowych oraz szkół oficerskich wzięło udział w treningach zgrywających pododdziały piesze do Wielkiej Defilady Niepodległości, która podczas obchodów Święta Wojska Polskiego (15 sierpnia) przejdzie Wisłostradą

W dniu 9 sierpnia wizytę trenującym na lotnisku w podwarszawskich Babicach żołnierzom złożył Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. Po przyjęciu defilady podziękował dowódcy Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego płk. Leszkowi Szcześniakowi oraz wszystkim żołnierzom za trud i zaangażowanie włożone w przygotowania do uroczystości obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Minister dokonał przeglądu pododdziałów oraz indywidualnie porozmawiał z żołnierzami, życząc im powodzenia oraz wytrwałości mimo upalnej pogody.

Wojskową Akademię Techniczną na tegorocznych obchodach Święta Wojska Polskiego reprezentować będzie kompania honorowa, w której skład wchodzą żołnierze 9 Kompanii Podchorążych 1 Batalionu Szkolnego. Dowódca kompanii honorowej kpt. Tomasz Misiejuk zapewnił ministra, że podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej staną na wysokości zadania oraz zaprezentują się z jak najlepszej strony.

Tegoroczna defilada będzie największą jak do tej pory.

Tomasz Misiejuk
foto: DGW