» » Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w Wojskowej Akademii Technicznej odbył się uroczysty apel. Życzenia świąteczno-noworoczne podchorążym złożył rektor-komendant WAT gen. bryg. dr hab. inż. Tadeusz Szczurek. Uroczystość była okazją do wręczenia oficerom aktów mianowań na wyższe stopnie wojskowe.

Apel rozpoczął się meldunkiem o gotowości pododdziałów, który rektor-komendant WAT przyjął od zastępcy prorektora ds. wojskowych płk. mgr. inż. Piotra Kurzyka. Podczas uroczystości pożegnano oficera odchodzącego z Akademii i jednocześnie przywitano oficera przybyłego do uczelni. Ponadto pięciu oficerów zgodnie z decyzją ministra obrony narodowej zostało mianowanych na wyższe stopnie wojskowe oraz wyznaczonych na nowe stanowiska służbowe. Akty mianowań wręczył rektor-komendant gen. bryg. dr hab. inż. Tadeusz Szczurek. Odchodzący z Akademii oficer otrzymał medal pamiątkowy, a przybyły „Kodeks honorowy żołnierza zawodowego Wojska Polskiego”.

„Koniec roku jest czasem refleksji i rozważań nad rokiem minionym. Naszej Akademii udało się osiągnąć bardzo wiele. Jesteśmy wiodącą uczelnią wojskową, odnosimy sukcesy zarówno na polu naukowym, jak i dydaktycznym. Jest to zasługa całej społeczności akademickiej, kadry naukowo-dydaktycznej, administracji i Was podchorążowie. To Wy jesteście najważniejsi, bez Was nie byłoby Akademii” – mówił do zebranych rektor-komendant WAT gen. bryg. dr hab. inż. Tadeusz Szczurek. „Nasze sukcesy są widoczne nawet podczas tego apelu. Panowie Oficerowie zasłużenie awansowali dziś na wyższe stopnie. Są oni przykładem tego, że ciężka praca przynosi korzyści. Ten rok był dobry również dla mnie. W listopadzie zostałem mianowany na stopień generała brygady. Jest to nasz wspólny sukces, dlatego chciałbym podziękować wszystkim za to co zrobili dla Akademii i pośrednio również dla mnie. Podchorążowie, zbliża się okres egzaminów, jest to najtrudniejszy czas dla pierwszego rocznika. Życzę Wam powodzenia. Nie poddawajcie się i zmotywujcie do nauki. Wybraliście najlepszą uczelnię wojskową w Polsce i czeka Was bardzo dobra przyszłość. Są chwile trudne w życiu podchorążego, ale warto sobie powtarzać – dam radę i nie poddam się. Życzę Wam spokojnych, radosnych Świąt wśród najbliższych, a na nadchodzący rok samych sukcesów i pomyślności, żebyście pod koniec przyszłego roku mogli powiedzieć, że to był dobry rok” – kontynuował rektor-komendant WAT, przekazując jednocześnie życzenia świąteczne rodzinom podchorążych.

Życzenia z okazji Świat Bożego Narodzenia dla żołnierzy Wojskowej Akademii Technicznej przysłał Biskup Polowy WP gen. bryg. dr Józef Guzdek. „Na czas radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia wszystkim noszącym mundur Wojska Polskiego życzę zdumienia nad tajemnicą niezwykłego wyniesienia natury ludzkiej. Niech stanie się ono początkiem zachwytu i szacunku wobec godności każdego człowieka – w życiu rodzinnym oraz podczas służby sprawie bezpieczeństwa i pokoju w Ojczyźnie, a także poza jej granicami” – napisał Biskup Polowy w liście odczytanym przez kapelana Wojskowej Akademii Techniczne ks. ppor. mgr. Krzysztofa Włosowicza.

Uroczystą zbiórkę zakończyło odegranie Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz odprowadzenie sztandaru Akademii.

Ewa Jankiewicz
rzecznik prasowy WAT