» » 42 Bieg Kościuszkowski

42 Bieg Kościuszkowski

wpis w: Aktualności, SWF | 0

Przedstawiciele Wojskowej Akademii Technicznej wzięli udział w obchodach rocznicy złożenia uroczystej przysięgi narodowi polskiemu przez Tadeusza Kościuszkę, uznawanej za początek insurekcji kościuszkowskiej. Wydarzenie to miało miejsce 26 marca na rynku w Krakowie. Uroczyste złożenie kwiatów na Rynku Głównym na płycie upamiętniającej rozpoczęcie insurekcji kościuszkowskiej poprzedziło rywalizację sportową – 42 bieg sztafetowy szlakiem Pomników Pamięci Tadeusza Kościuszki. Organizatorem biegu był KU AZS Politechnika Krakowska.

Reprezentacja WAT wzięła udział w 3 konkurencjach: biegu indywidualnym (VIP) oraz sztafecie żeńskiej i męskiej. Do rywalizacji na trasie o długości 7.2 km w sztafecie męskiej przystąpili: Emil Czarnocki (WCY), kpr. pchor. Dawid Muzyczuk (WEL), szer. pchor. Paweł Klimczak (WEL), Aleksander Turek (WEL), szer. pchor. Michał Opocki (WML) oraz Patryk Głębicki w rezerwie (WEL). Rywalizując z 22 zespołami, uplasowali się na wysokiej 5 pozycji w kategorii służb mundurowych.

W kolejnym biegu odbywającym się wokół Rynku Głównego wystartowała sztafeta damska w składzie: plut. pchor. Kinga Reda (WIG), sierż. pchor. Justyna Mizak (WIG), sierż. pchor. Anna Włoch (WTC), kpr. pchor. Aleksandra Szczegielniak (WCY) oraz Patrycja Fałek w rezerwie (WEL). Zawodniczki debiutując na krakowskiej ziemi, zdominowały kategorię służb mundurowych odnosząc spektakularne zwycięstwo.

Dopełnieniem sukcesu reprezentacji WAT było zajęcie przez zastępcę dziekana Wydziału Mechanicznego płk. Jarosława Ziółkowskiego 2 miejsca w indywidualnym biegu VIP-ów. Puchary oraz nagrody indywidualne i zespołowe wręczył Konsul Generalny Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej Walter Braunohler.

Jarosław Ziółkowski
fot. AZS Politechnika Krakowska im. T. Kościuszki