» » 28 Bieg Powstania Warszawskiego

28 Bieg Powstania Warszawskiego

28 lipca o godz. 21.30 wystartowali zawodnicy rywalizujący na dystansie 10 km w 28 Biegu Powstania Warszawskiego. 12 tysięcy biegaczy oddało w ten sposób hołd Powstańcom. Trasa biegu prowadziła przez Stegny, okolice Fortu Legionów i ulicę Sobieskiego.

Wysoka temperatura nie sprzyjała zawodnikom, a gorący asfalt i bezwietrzna pogoda wymagały zwiększonego wysiłku. Honorowymi starterami byli prezes Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy AK Leszek Żukowski i wiceprezes Związku Powstańców Warszawskich Eugeniusz Tyrajski, który w czasie Powstania walczył w Pułku Baszta w rejonie Stegien. „Droga młodzieży, biorąc udział w tym biegu swoim wysiłkiem solidaryzujemy się z uczestnikami wydarzeń sprzed 74 lat” – mówił na starcie Leszek Żukowski.

W 28 Biegu Powstania Warszawskiego wzięło udział 40 zawodników z Wojskowej Akademii Technicznej – studenci, kadra i pracownicy akademiccy. Bieg zabezpieczało 100 studentów wojskowych – wolontariuszy.

Saturnin Przybylski
fot. Michał Kownacki

Więcej informacji o 28 Biegu Powstania Warszawskiego www.aktywna.warszawa.waw.pl