» » Promocja edukacji

Promocja edukacji

XXVII Międzynarodowy Salon Edukacyjny, zainaugurowany 9 marca br., był  znakomitą okazją do prezentacji oferty krajowych i zagranicznych szkół wyższych, instytucji edukacyjnych, szkół językowych oraz wydawców edukacyjnych i producentów pomocy naukowych.

Jak co roku byliśmy obecni na tym bezprecedensowym w Europie wydarzeniu. W uroczystości otwarcia Salonu, prowadzonej przez prezesa Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” Waldemara Siwińskiego, uczestniczył prorektor ds. kształcenia WAT dr hab. inż. Zdzisław Bogdanowicz a także kierownik Działu Organizacji Kształcenia Zdzisław Chudy.

Nasze stoisko promocyjne, tradycyjnie już, cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Pracownicy Działu Organizacji Kształcenia: Sławomir Szczepański, Paulina Łuczak i Joanna Szkiruć, wspomagani przez podchorążych i studentów cywilnych,  prezentowali ofertę edukacyjną uczelni. Rzetelnie i cierpliwie odpowiadali na pytania o kierunki studiów, wymagania egzaminacyjne, warunki w akademikach, grupy przedmiotowe, życie studenckie, możliwości pracy. Frekwencja ze strony pytających była wysoka, bo  na stoisko WAT przyciągała – co podkreślano – znana i ceniona  marka naszej uczelni.

Multimedialną prezentację Akademii poprowadził Sławomir Szczepański.

XXV Salonowi edukacyjnych szans towarzyszył konkurs Genius Universitatis 2017 na kreatywną kampanię rekrutacyjną szkoły wyższej. Jury przyznało nagrody w 6 kategoriach: reklama prasowa wspierająca rekrutację, event wspierający rekrutację, gadżet promocyjny wspierający rekrutację, fanpage uczelni na Facebooku, film promujący uczelnię, rekrutacyjny serwis internetowy (wyniki konkursu są dostępne na portalach: perspektywy.pl oraz marketing-news.pl.).

Prezentacji oferty szkół towarzyszył bogaty program spotkań: na temat matury z ekspertami OKE w Warszawie, warsztaty kariery, spotkania z przedstawicielami pracodawców, pracownikami biur karier oraz konsultacje z doradcami zawodowymi.

Gościem honorowym tegorocznego Salonu Edukacyjnego była Ukraina.

Zakończenie Targów Edukacyjnych nastąpi w dniu 11 marca br.

Grażyna Palczak