» » Współpraca z Ukrainą

Współpraca z Ukrainą

W dniu 6 marca br. z wizytę  w Wojskowej Akademii Technicznej złożyła 4. osobowa delegacja Żytomierskiego Instytutu Wojskowego  (ŻIW), której przewodniczył komendant uczelni  gen-mjr  Aleksander Witalijewicz Lewczenko.

Gości przywitał rektor-komendant WAT płk dr hab. inż. Tadeusz Szczurek.

W spotkaniu uczestniczyli: cz.p.o. prorektor ds. wojskowych płk dr hab. Inż. Artur Król, kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej ppłk dr inż. Mariusz Gontarczyk, kierownik Zespołu Analiz i Ekspertyz płk dr inż. Piotr Sprawka oraz koordynator współpracy z ŻIW  Piotr Ciężki – prezentujący historię, strukturę i osiągnięcia  WAT. Wizyta odbywała się w ramach programu NATO DEEP, dotyczącego  przekształcenia systemu szkolnictwa wojskowego Ukrainy do standardów NATO. Omówiono m.in. temat wzajemnej współpracy w programie NATO SPS, dot. utworzenia we współpracy z WAT cyber-poligonu po stronie ukraińskiej. Partnerzy ukraińscy interesowali się również   tematyką bezpieczeństwa cybernetycznego, telefonią IP, systemami teleinformatycznymi, sieciami komputerowymi. Goście z Ukrainy zwiedzili laboratoria Wydziału Cybernetyki.

Piotr Ciężki
Foto: Sebastian Jurek