» » Zwycięstwo drużyny futsalowej WAT

Zwycięstwo drużyny futsalowej WAT

W sobotę, 10 lutego na terenie obiektów sportowych Studium Wychowania Fizycznego WAT rozegrano Mistrzostwa Szkolnictwa Wyższego  w futsalu. W imprezie wzięły udział reprezentacje: AMW Gdynia, AWL Wrocław, WSOSP Dęblin i gospodarze imprezy – piłkarze WAT. Zawody w imieniu rektora-komendanta WAT  płk. dr. hab. inż. Tadeusza Szczurka otworzył prorektor ds. kształcenia dr hab. inż. Zdzisław Bogdanowicz.

Futsalowe zmagania odbywały się systemem „każdy z każdym„. Reprezentacja WAT w pierwszym meczu pokonała drużynę AWL Wrocław 2:1 w kolejnym reprezentację WSOSP Dęblin 7:1. W ostatnim meczu zremisowaliśmy z reprezentacją AMW Gdynia 3:3.

Zawody przebiegały w sportowej atmosferze z zachowaniem zasad fair-play. Zwycięzcom wręczono puchary, medale i pamiątkowe upominki. Trenerzy zespołów wybrali najlepszego zawodnika, którym został sierż. pchor. Alan Adham. Królem strzelców został szer. pchor. Sebastian Lisocki (5 bramek). Zwycięski zespół, którego trenerem jest mgr Piotr Fiedoruk, będzie reprezentował Wyższe Szkolnictwo Wojskowe na Mistrzostwach Wojska Polskiego.

Szczegółowe wyniki:

• WAT – AWL 2:1