» » Współpraca WEL z biznesem

Współpraca WEL z biznesem

Wydział Elektroniki WAT podpisał umowę o współpracy badawczej i naukowo-dydaktycznej z Janex International i Bosch Security Systems. Uroczystość odbyła się 24 stycznia 2018 r. w sali seminaryjnej Instytutu Systemów Elektronicznych. Ze strony Wydziału Elektroniki WAT umowę podpisał dziekan prof. dr hab. inż. Andrzej Dobrowolski, Janex International reprezentowała prezes zarządu firmy Justyna Kawacz-Matysiak, a Bosch – dyrektor handlowy Bosch Security Systems Krzysztof Góra. Podpisanie umowy to realizacja uzgodnień roboczych z wizyty przedstawicieli firm, która odbyła się w czerwcu 2017 r. w Zakładzie Eksploatacji Systemów Elektronicznych ISE WEL.

Podpisanie umowy poprzedziła dyskusja o wzajemnej współpracy naukowo-dydaktycznej i badawczej. Firmy przekazały trzy nowoczesne stanowiska laboratoryjne dla Zakładu Eksploatacji Systemów Elektronicznych, który profiluje specjalność Inżynieria Systemów Bezpieczeństwa. W dyskusji poruszono także zagadnienia organizacji praktyk studenckich, seminariów naukowych i szkoleń organizowanych przez firmy dla studentów, pracowników instytutu i zakładu.

Jacek Paś
fot. Jarosław Łukasiak