» » Studenci WAT najlepsi w konkursie Microsoft Imagine Hack

Studenci WAT najlepsi w konkursie Microsoft Imagine Hack

Drużyna WAT zajęła pierwsze miejsce w tegorocznej edycji konkursu Microsoft Imagine Hack, który odbył się 13 stycznia jednocześnie w czterech miastach Polski: Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Łodzi. Zasady 24-godzinnego konkursu programistycznego dla studentów obejmowały opracowanie własnego pomysłu i rozwiązania z wykorzystaniem wymaganych kategorii rozwiązań technologicznych firmy Microsoft. Laureaci wezmą udział w największym konkursie technologicznym na świecie.

W hackatonie udział brały drużyny z całej Polski i z zagranicy. W skład drużyny Code HussAR reprezentującej Wojskową Akademię Techniczną weszli: Patrycja Mirkowska – studentka kierunku Elektronika,  Patryk Ostrowski i Gabriela Zielińska  – studenci kierunku Kryptologia i Cyberbezpieczeństwo, opiekunem naukowym i mentorem jest ppłk dr inż. Mariusz Chmielewski.

Drużyna Code HussAR po uprzednich przygotowaniach pracowała przez pełne 22 godziny, od 15:00 do 13:00 następnego dnia. O godzinie 13:00 rozpoczęły się prezentacje projektów i przygotowanych materiałów, wypracowanych podczas wytężonego konkursu.

Jury składało się jak co roku z przedstawicieli firm Microsoft, eduLAB, AAB, predica i Billennium. Każdy zespół przygotował 5-minutowy pitch, w którym miał zadanie przekonać sędziów do innowacyjności, atrakcyjności i wyższości swojego pomysłu, projektu.  Zwieńczeniem rundy była sesja Q&A, w której należało odpowiadać na serie pytań dotyczących przygotowanego rozwiązania.

Code HussAR przedstawiła projekt medyczny z wykorzystaniem technologii rozszerzonej rzeczywistości oferowanej przez Hololense (serce rozwiązania AR). Za pomocą zaawansowanego technicznie sprzętu Hololens oraz zaprojektowanych algorytmów przetwarzania danych, zostało zaproponowane rozwiązanie, które znacząco skróci czas i zwiększy efektywność akcji ratunkowych, szczególnie podczas wypadków masowych. Pomysł zespołu znajduje szerokie zastosowanie w strefach konfliktów militarnych, klęsk żywiołowych, jak również imprez masowych. Rozwiązanie ma za zadanie również wspomagać ratowników medycznych w przedstawieniu trafnej diagnostyki po uprzednim rozpoznaniu profilów medycznych pacjentów i zarejestrowanej historii danych diagnostycznych użytkowników.

Drużyna WAT zajmując pierwsze miejsce dostała szansę na wsparcie akceleracji pomysłu i projektu w wysokości 1 mln złotych.

Mariusz Chmielewski
fot. Drużyna Code HussAR