» » 54 VARSOVIADA

54 VARSOVIADA

11 listopada na terenie obiektów sportowych Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbyły się po raz 54 zawody studentów pierwszego roku, czyli Varsoviada. Rywalizację sportową poprzedził uroczysty apel pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.  Wojskową Akademię Techniczną reprezentował kierownik Studium Wychowania Fizycznego dr Saturnin Przybylski, który tak jak inne delegacje uczelni warszawskich, złożył wiązankę kwiatów pod pomnikiem marszałka.

Eliminacje w grach zespołowych rozpoczęły się dzień wcześniej, m.in. futsal mężczyzn rozegrano w hali Wojskowej Akademii Technicznej. Nasi futsalowcy po udanych meczach grupowych ulegli w ćwierćfinale SGGW 1:4. Zdecydowanie lepsze wyniki osiągnęliśmy w sportach indywidualnych. W pływaniu zdobyliśmy trzy medale – srebrny wywalczyła Ilona Białecka z Wydziału Cybernetyki (50 m stylem klasycznym) oraz dwa brązowe – szer. pchor. Karolina Adamkiewicz z Wydziału Elektroniki (50 m stylem dowolnym) i szer. pchor. Kacper Biernacki z Wydziału Mechatroniki i Lotnictwa (50 m stylem grzbietowym). Ponadto w tenisie stołowym brązowy medal zdobył Jakub Dudziński z Wydziału Mechanicznego.

Medaliści w dniach 24-26 listopada wezmą udział w Finale Igrzysk Studentów Pierwszego Roku, który odbędzie się tym razem w Lublinie.

Szczegółowe wyniki www.varsoviada.azs.waw.pl/wyniki-2017

Bartosz Rusin