» » Poznaj WAT na targach edukacyjnych

Poznaj WAT na targach edukacyjnych

Pod hasłem „Wybierz WAT!” Wojskowa Akademia Techniczna prezentuje ofertę dydaktyczną podczas targów edukacyjnych w Warszawie. W Auli Głównej Politechniki trwa jedenasty Warszawski Salon Maturzystów Perspektywy 2017.

Dla maturzystów Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie przygotowała serię spotkań na temat matury 2018, swoją ofertę prezentuje blisko 70 uczelni z kraju i zagranicy. „Wśród nich nie mogło zabraknąć Wojskowej Akademii Technicznej” – mówi kierownik Działu Organizacji Kształcenia WAT płk rez. dr inż. Zdzisław Chudy. „Uczniów zapraszamy do naszego stoiska nr 23, gdzie prezentujemy ofertę studiów politechnicznych, zarówno cywilnych jak i wojskowych. Uczniowie mogę porozmawiać z pracownikami sekcji rekrutacji, ale także z naszymi studentami gotowymi podzielić się refleksjami i doświadczeniem studiowania w WAT. Podchorążych mogą też podpytać o codzienne życie studenta wojskowego. Zgodnie z programem, każdego dnia odbywa się również prezentacja naszej uczelni” – dodaje Chudy.

Targi edukacyjne cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów kończących w tym roku szkolnym szkoły średnie. Maturzyści cenią sobie możliwość rozmowy ze studentami. „To dobra okazja żeby w jednym miejscu porównać ofertę wielu uczelni” – przyznają Natalia i Kamila, uczennice liceum z Warszawy, które odwiedziły stoisko WAT. I dodają, że targi to okazja by porównać informacje z internetu z rzeczywistością. „W internecie wszystko jest zawsze ‘najlepsze’, przyjście na targi jest dużo lepsze, bo możemy się tutaj dowiedzieć czegoś od człowieka, który już studiuje na danej uczelni” – mówi Natalia. Dziewczyny przyznają, że wciąż nie zdecydowały ostatecznie gdzie będą studiować. „Mamy kilka swoich typów, ale dzięki targom możemy dowiedzieć się o większej ilości kierunków, może nas jeszcze coś zainteresuje” – dodaje Kamila.

Student WAT szer. podchorąży Konrad Fikert, który dziś zachęcał młodszych kolegów do studiowana w Akademii przyznaje, że sam rok wcześniej inspiracji gdzie warto studiować szukał na targach edukacyjnych. „Oczywiście szukałem w internecie, ale podczas targów można dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy, poznać uczelnię od środka rozmawiając bezpośrednio ze studentami, którzy mają już doświadczenie i chętnie doradzają” – mówi podchorąży. „Uczniowie, z którymi dzisiaj rozmawiałem najczęściej pytają jak wygląda rekrutacja, zwłaszcza na studia wojskowe, co trzeba zdawać na maturze, jakie badania lekarskie trzeba przejść, jakie są wymogi sprawnościowe i o szczegóły codziennej służby wojskowej” – dodaje podchorąży Fikert.

Wrzesień to ostatni moment na decyzję jakie przedmioty uczniowie będą zdawali na maturze. Dzięki rozmowom z osobami zajmującymi się rekrutacją dowiedzą się co wybrać, aby dostać się na wymarzone studia. Szczegóły wymagań rekrutacyjnych i tabelę, która pomoże przeliczyć wyniki maturalne na punkty rankingowe przy rekrutacji w Wojskowej Akademii Technicznej można znaleźć też na stronie rekrutacja.wat.edu.pl

Warszawski salon odbywa się w dniach 7-8 września 2017 r. w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej. Zapraszamy także na targi edukacyjne w innych miastach Polski, Wojskowa Akademia Techniczna będzie obecna na tegorocznych Salonach Maturzystów w:

• Białymstoku 14 września
  • Lublinie 18-19 września