» » Posłowie PO w WAT

Posłowie PO w WAT

Realizując ustawowy obowiązek, na żądanie grupy posłów PO w dniu 12 czerwca br. Wojskowa Akademia Techniczna przedstawiła informacje na temat prowadzanych w WAT badań, których dotychczasowe wyniki przekazywane są Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego z dnia 10 kwietnia 2010 r. Na spotkanie z naukowcami WAT przybyli posłowie: Marcin Kierwiński, Cezary Tomczyk, Joanna Kluzik-Rostkowska i Czesław Mroczek.

Posłom zaprezentowano dotychczasowe badania prowadzone  na uczelni dotyczące m.in.  odtwarzania geometrii zewnętrznej samolotu Tu-154M na potrzeby modelowania aerodynamicznego i wytrzymałościowego, przedstawiono proces modelowania aerodynamicznego z wykorzystaniem metod numerycznej mechaniki płynów oraz doświadczalne charakterystyki aerodynamiczne modelu samolotu Tu-154M w opływie symetrycznym i niesymetrycznym.

Naukowcy WAT nie odnosili się do kwestii interpretacji wyników badań przez Podkomisję ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego z dnia 10 kwietnia 2010 r.

W ramach wizyty posłowie zwiedzili  również laboratoria Instytutu Techniki Lotniczej Wydziału Mechatroniki i Lotnictwa WAT.

fot. Grzegorz Rosiński