» » WAT o dwa „oczka” w górę w rankingu „Perspektyw”

WAT o dwa „oczka” w górę w rankingu „Perspektyw”

Wojskowa Akademia Techniczna na 34 miejscu wśród polskich uczelni w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2017. Kapituła oceniła 93 uczelnie, na czele znajdują się Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński, na trzecie miejsce awansowała Politechnika Warszawska. Wśród uczelni niepublicznych zwyciężyła Akademia Leona Koźmińskiego.

Wśród uczelni technicznych Wojskowa Akademia Techniczna zajęła 8 pozycję (awans o jedno miejsce) na 21 sklasyfikowanych szkół. W ogólnym rankingu WAT poprawiła swoją pozycję o dwa „oczka”, w zeszłym roku była 36, a w tym jest na 34 miejscu.

To już 18 edycja rankingu „Perspektyw”. Zestawienie uwzględnia 29 wskaźników zgrupowanych w siedem kryteriów: prestiż uczelni, absolwenci na rynku pracy, potencjał naukowy, efektywność naukowa, potencjał dydaktyczny, innowacyjność i umiędzynarodowienie. Nowym wskaźnikiem uwzględnionym w tegorocznym rankingu są „ekonomiczne losy absolwentów”, pokazujące na których uczelniach warto studiować, żeby łatwiej znaleźć później pracę.

Szczegóły rankingu znajdują się tutaj.

Agata Reed