» » Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce

Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce

wpis w: Aktualności, SWF | 0

Ostatnim akordem zawodów w cyklu Akademickich Mistrzostw Polski w 2017 roku były zawody w lekkoatletyce. Zawody rozegrane w dniach 26 – 27 maja zorganizowała Politechnika Łódzka. W zawodach wystartowało 588 studentek i 688 studentów reprezentujących barwy 75 uczelni wyższych.

Bardzo udanie wystartowali reprezentanci Wojskowej Akademii Technicznej. Na szczególne wyróżnienie zasługuje start w mistrzostwach naszej żeńskiej reprezentacji. Po raz pierwszy w historii startów w zawodach studentki Wojskowej Akademii Technicznej stanęły na podium zajmując 3. miejsce wśród 18 drużyn w typach uczelni społeczno-przyrodniczych. W klasyfikacji generalnej uplasowały się na wysokim 14. miejscu na 71 startujących drużyn. Nasze reprezentantki bardzo dzielnie i z wielkim zaangażowaniem walczyły w każdej konkurencji ustanawiając kilka rekordów WAT i wiele rekordów życiowych.

Do sukcesów przyzwyczaiła nas już męska reprezentacja zdobywając po raz dziewiąty z rzędu tytuł Akademickiego Mistrza Polski w typach uczelni społeczno-przyrodniczych. Nasi zawodnicy zdeklasowali rywali wyprzedzając kolejną drużynę w rywalizacji USP o 183 punkty. W klasyfikacji generalnej zawodnicy WAT zajęli wysokie 7. miejsce pozostawiając w tyle przedstawicieli wielu renomowanych uczelni, w tym wszystkie startujące w zawodach Akademie Wychowania Fizycznego.

Medale zdobyli:

Złote:

• sztafeta: 4 × 100 m mężczyzn: Karol Ondra, Daniel Berliński, Arkadiusz Orzeł, Przemysław Roczon
  • sztafeta: 4 × 400 m mężczyzn: Daniel Berliński, Paweł Petkow, Dawid Muzyczuk, Emil Czarnocki

Srebrne:

• 400 m – Emil Czarnocki
  • 1500 m – Wojciech Karwowski
  • skok wzwyż – Szymon Birt
  • trójskok – Piotr Mickiewicz
  • rzut dyskiem – Mateusz Kacprzak

Brązowe:

• sztafeta: 4 × 100 m kobiet: Elwira Wróbel, Sylwia Kuziora, Małgorzata Czerska, Mariola Bołdysz
  • sztafeta: 4 × 400 m kobiet: Sylwia Kuziora, Justyna Mizak, Anna Włoch, Małgorzata Czerska
  • skok w dal – Dominika Chomczyk
  • rzut oszczepem – Małgorzata Urban
  • 200 m – Arkadiusz Orzeł
  • sztafeta: 4 × 100 m mężczyzn: Dawid Muzyczuk, Damian Kula, Paweł Petkow, Maciej Roczek
  • 800 m – Wojciech Karwowski
  • skok w dal – Piotr Mickiewicz

W barwach WAT wystartowali także: Emanuela Grabek, Katarzyna Łyjak, Kinga Reda, Aleksandra Szczegielniak, Patryk Gębicki, Przemysław Osełka, Bartłomiej Pień, Michał Radziszewski, Marcin Walkowiak. Drużynę przygotowywali: sprinty – Leszek Kleszowski, biegi średnie – Tomasz Chmielewski, skoki – Marian Bobiński, rzuty – Radosław Olszewski.

Szczegółowe wyniki

Leszek Kleszowski