» » Sportowe święto

Sportowe święto

Puste sale wykładowe, pełne boiska i hale sportowe – tak 12. maja, w dniu święta sportu, wyglądała Wojskowa Akademia Techniczna. W ponad dwudziestu dyscyplinach rywalizowali studenci, na równi cywilni i wojskowi, kobiety i mężczyźni. Rozgrywki, zwyczajowym „święto sportu 2017 Wojskowej Akademii Technicznej uważam za otwarte”, oficjalnie zainaugurował prorektor ds. wojskowych płk dr inż. Artur Król.

Tradycyjnie dzień sportu połączył też pokolenia, w tzw. dwuboju dziekańskim wzięli udział, ramię w ramię, wykładowcy i studenci. Zespoły ze wszystkich wydziałów, w składzie: dziekan, prodziekan, studentka i student, rywalizowały o puchar rektora. W tym roku rywalizację w wydziałowym torze przeszkód i strzelaniu z pistoletu pneumatycznego wygrał Wydział Nowych Technologii i Chemii.

W zawodach strzeleckich o Puchar Rektora Wojskowej Akademii Technicznej, zorganizowanych przez Studium Szkolenia Wojskowego na strzelnicy szkolnej WAT, uczestniczyli reprezentanci kadry i podchorążych. Kadra rywalizowała w strzelaniu z pistoletu wojskowego w klasyfikacji indywidualnej i zespołowej, natomiast podchorążowie musieli wykazać się biegłością dodatkowo w strzelaniu z karabinka szturmowego „BERYL”, wytrzymałością i zwinnością w czasie zawodów użyteczno-bojowych. Pełna relacja z tych zawodów i wyniki na stronie Studium Szkolenia Wojskowego WAT.

Święto sportu trwało cały dzień, zawodnicy rywalizowali także m.in. w turnieju piłki nożnej, koszykowej i siatkowej, tenisa ziemnego i stołowego, badmintonie, pływaniu, judo, zawodach kolarskich, biegach, ale też konkurencjach typowo wojskowych: komandoskim sprincie i cross combat. Wyniki rywalizacji.

Do sportowej rywalizacji zaproszeni zostali też mieszkańcy warszawskiego Bemowa, którzy brali udział w rozgrywkach badmintona, piłki plażowej, nordic walking i strzelania z pistoletu pneumatycznego.

Agata Reed
fot. Sebastian Jurek