» » Rozprowadzenie świąteczne

Rozprowadzenie świąteczne

Złożeniem meldunku rektorowi-komendantowi rozpoczęło się uroczyste podsumowanie semestru zimowego roku akademickiego 2016/2017 w Wojskowej Akademii Technicznej.

Podczas uroczystego apelu, 12 kwietnia 2017 r., zostały wręczone awanse oficerskie, wyróżnienia za znaczące osiągnięcia szkoleniowe, dydaktyczne, w dowodzeniu, wyróżniono także studentów-podchorążych za wyniki w nauce i osiągniecia sportowe.

„Gratuluję wszystkim, którym udało się przebrnąć przez kolejny trudny semestr nauki. Nie ma łatwych semestrów w Wojskowej Akademii Technicznej, studia techniczne są trudne. Dlatego cieszę się niezmiernie, że mogę dziś wręczyć tyle wyróżnień, że jest tyle osób, które osiągnęły tak wysokie wyniki. Szczególnie serdecznie gratuluję tym, którzy po raz pierwszy zdobyli tytuł wzorowego podchorążego, bo to jest początek wielkiej kariery” – zwrócił się do studentów-podchorążych rektor-komendant płk dr hab. inż. Tadeusz Szczurek.

Rektor pogratulował również nowo mianowanym oficerom. W trakcie porannej uroczystości akt mianowania na wyższy stopień wojskowy odebrało dwóch oficerów. Kpt. Robert Szczur został mianowany na stopień majora, por. Marcin Siwczuk na stopień kapitana.

Rektor-komendant płk dr hab. inż. Tadeusz Szczurek i prorektor ds. wojskowych płk dr inż. Artur Król wręczyli także wyróżnienia podchorążym oraz kadrze wojskowej. Za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych, znaczące osiągnięcia szkoleniowe i dydaktyczne oraz w dowodzeniu, szkoleniu i pracy wychowawczej, wyróżnionych tytułem honorowym „Zasłużony Żołnierz Rzeczypospolitej Polskiej” z odznaką trzeciego stopnia zostało 14 żołnierzy zawodowych. Tytułem honorowym „Wzorowy podchorąży”, za uzyskanie ocen pozytywnych z egzaminów i zaliczeń, osiągniecia z ostatniego semestru średniej oceny nie niższej niż 4,51 oraz bardzo dobre wykonywanie zadań służbowych, zostało wyróżnionych 36 studentów – kandydatów na żołnierzy zawodowych. 15 studentów-podchorążych otrzymało pamiątkowe monety za uzyskanie wysokich lokat w rywalizacji sportowej i godne reprezentowanie Akademii.

Na zakończenie rozprowadzenia Akademii rektor-komendant złożył zebranym życzenia. „Będziecie jechać na święta do domu. Proszę przekazać życzenia rodzinie, najbliższym, niech te święta miną w pogodnej, radosnej atmosferze. Żebyście wrócili wypoczęci i pełni sił do pracy, abym przy podsumowaniu następnego semestru mógł wręczyć jeszcze więcej nagród i wyróżnień” – mówił płk dr hab. inż. Tadeusz Szczurek.

Kapelan WAT ks. mjr dr Ireneusz Biruś przeczytał życzenia świąteczne od Biskupa Polowego WP gen. bryg. Józefa Guzdka. W apelu wzięli udział dziekani, kadra zawodowa, podchorążowie oraz pracownicy WAT. Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów podchorążych.

Pełna lista wyróżnionych:

Mianowani na wyższy stopień wojskowy:

• na stopień MAJORA mianowany został kpt. Robert SZCZUR
  • na stopień KAPITANA mianowany został por. Marcin SIWCZUK

Wyróżnieni Odznaką III stopnia Tytułu Honorowego „Zasłużony Żołnierz Rzeczypospolitej Polskiej”:

1. płk dr hab. inż. Piotr KANIEWSKI
  2. płk dr hab. inż. Michał KĘDZIERSKI
  3. płk dr inż. Roman OSTROWSKI
  4. ppłk mgr Piotr BAWOŁ
  5. ppłk dr inż. Jarosław KOSZELA
  6. ppłk dr inż. Tomasz MUSZYŃSKI
  7. ppłk mgr Dariusz PYTLOS