» » Poranny apel w 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej

Poranny apel w 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej

Uroczystą poranną zbiórką wykładowcy i studenci WAT uczcili pamięć ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Wśród zebranych byli rektor-komendant płk dr hab. inż. Tadeusz Szczurek, studenci-podchorążowie WAT i kadra zawodowa.

Po wciągnięciu flagi państwowej i odegraniu hymnu głos zabrał płk dr hab. inż. Tadeusz Szczurek. „10 kwietnia 2010 roku, w 70. rocznicę zbrodni katyńskiej, delegacja z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Lechem Kaczyńskim udała się na nieludzką ziemię aby oddać hołd Polakom pomordowanym przez stalinowski reżim. W składzie delegacji były rodziny ofiar tamtej zbrodni oraz najważniejsi przedstawiciele władz wolnej Polski. Straciliśmy ludzi o szlachetnych sercach, wielkich patriotów, dla których służba Ojczyźnie była najwyższym powołaniem i najwyższym prawem. Winniśmy pamięć im wszystkim” – mówił rektor-komendant.

Następnie odczytano apel pamięci i złożono wiązankę kwiatów przy tablicy upamiętniającej Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generała Franciszka Gągora, który zginął pod Smoleńskiem. Kwiaty złożyli rektor-komendant płk dr hab. inż. Tadeusz Szczurek, prorektor ds. wojskowych płk dr inż. Artur Król i dziekan Wydziału Logistyki płk dr hab. Szymon Mitkow.

Agata Reed
fot. Grzegorz Rosiński